Mieszka tu trójka małych dzieci. Gdy pada deszcz, cały dom stoi w wodzie [ZDJĘCIA]

  • 29.08.2019, 18:45 (aktualizacja 29.08.2019, 21:05)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Mieszka tu trójka małych dzieci. Gdy pada deszcz, cały dom stoi w wodzie [ZDJĘCIA] fot. Łukasz Nosarzewski
Dziś udaliśmy się z interwencją do Krzewska, gdzie mieszka rodzina z trójką małych dzieci. Rodzina w zasadzie nie ma dachu nad głową, bo dach, który jest, w całości przecieka...

 

 - "Budynek w, którym mieszkamy się rozpada, dach, sufit, wszystko jest oblezione przez grzyba (pleśń). Wszystkie pieniądze jakie mamy na bieżąco lokujemy na naprawy w budynku. Jest bardzo ciężko. Mąż pracuje, ale z jednej pensji nie da rady przeżyć i jeszcze remontować domu, a trzeba bo są maleńkie dzieci w domu. Dzisiejszej nocy w naszym pokoju spadł kawał sufitu... Gdy pada deszcz cały dom stoi w wodzie, nawet po kablach prądowych się leje."

- opowiada nam Pani Kamila.

-"Mąż jest w tej chwili na stażu, więc zarabia niewiele ponad tysiąc zł, a na kwotę tysiąca złotych potrafi przyjść sam rachunek za prąd(ma to związek z cieknącym dachem - przyp. przez red.)"

- mówi nam Pani Kamila.

Budynek zamieszkiwany jest przez trójkę osób dorosłych oraz trójkę małych dzieci: 2 miesięczny chłopiec, chłopiec rok i 3 miesiące oraz 7-letnia dziewczynka.

 - "nikt nie powinien mieszkać w warunkach zagrażających już nie tylko zdrowiu, ale i życiu. Nie mają jednak gdzie pójść, nie wiedzą co robić... Na chwilę obecną jedyne co jesteśmy w stanie zrobić to udostępnić zrzutkę i pomóc w zbiórce materiałów budowlanych."

- informuje Pani Dorota z grupy Oddam Obiad -  Elbląg.

Z pomocą dziś ruszyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku, którzy założyli plandekę na dach, dzięki niej następne ulewne dni i noce będą nieco spokojniejsze.

Na portalu została uruchomiona zrzutka na remont dachu i sufitu, same wykonanie to koszt około 10 tysięcy, nie licząc materiałów. Poniżej zamieszczamy link do zrzutki, prosząc Was o pomoc.

CHCESZ POMÓC?KLIKNIJ TUTAJ

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (74)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PAN KRZYSZTOF
PAN KRZYSZTOF 01.09.2019, 00:11
PRZECZYTAJ CAŁOŚĆ, A PÓŹNIEJ ZAJMIJ SIĘ OCZERNIANIEM NIEODPOWIEDNICH OSÓB BĄDŹ OSÓB KTÓRE W KOMENTARZACH NIŻEJ ŹLE WYPOWIEDZIAŁY SIĘ O RODZINIE
Zacznijmy od tego, że ta rodzina sama sobie na to zapracowała. Na pierwszy rzut poleci mąż tej pani, który jest jednym wielkim śmierdzącym leniem, który zawsze miał problem z wzięciem się do pracy. Jedyne co potrafił zrobić to dzieci, których nie potrafi utrzymać, a kolego pamiętaj za 500+ i różne inne dodatki na swoje dzieci nie wyżyjesz. Chociażby przykład z przed chyba roku gdzie miał okazje wyjechać do dobrej pracy przed sezonem i na sezon za 3500 zł (nie wspomne o premiach, które zawsze w sezonie są częste i duże) za miesiąc. Nie pojechał, a ciekawi was dlaczego? Oczywiste, że mu się nie chciało, a ludziom na wsi wciskał bagiety typu „Nie jade, bo żona w ciąży” rozumiem kobieta w ciazy w porządku ale ciąża to nie choroba, a kobieta miała wtedy w domu matkę, ojca, brata który dość często przyjeżdżał z domu dziecka i siostrę, która w tamtym okresie często ich odwiedzała wiec dała by sobie radę bez niego tym bardziej, że będąc przy niej i tak by nie pomógł, bo do lekarza by nie zawiózł, bo nie ma prawajazdy, domu nie posprząta, bo się nie chce, dookoła domu gdzie dużo roboty on palcem nie ruszy, bo to księżniczka. Krótko mówiąc całe dnie spędzał z *** w domu i ciężko mu było chociażby wyjść psy na dwór nakarmić (których na tamten moment była cała gromadka, bo mimo iż nie mieli sami co zjeść psów przybywało, a potem zdychały z głodu albo braku opieki weterynaryjnej), a do tego sam był kolejną „gębą” do wykarmienia. Mieszkając koło nich już 7 lat nigdy nie widziałem u niego stałej pracy. Jeżeli już coś znalazł to wytrzymał tam max 2 dni potem się zwalniał. Żona? Nigdy nie słyszałem żeby pracowała nawet jak dzieci nie było :) Może i takie informacje ominęły moje ucho w co wątpię. Domem nie potrafi się dobrze zająć co można zauwazyc chociażby na prawie każdym dodanym przez nią zdjęciu na portalu na Facebooku. Owszem ładnie pani wyglada w tym lustrze ale burdel za panią, który jest widoczny w lustrze tak samo jak pani mówi sam za siebie o pani chęciach do czegokolwiek związanego z domem :). Wzmianka o zajmowaniu się młodszą siostrą w komentarzach niżej. Co mam na ten temat do powiedzenia? Jedno pytanie. Dlaczego tak często siostry nie było w szkole kiedy wasza mama była w pracy za granicą gdzie z problemami zdrowotnymi ciężko pracowała żeby zarobić na chleb dla was? Wspomne tylko, że do szkoły autem to 4 minuty drogi, a pani poruszała się autem dość często w ciągu dnia :) no i nie zapomnijmy o autobusie który zabiera dzieci do szkoły co by panią od tego odciążyło, a mimo to siostra rzadko bywała w szkole. Mama tego małżeństwa? W miarę ogarnięta kobieta. Może i kiedyś miała problemy z alkoholem ale to przeszłość. Kobieta się ogarneła i na aktualny moment wydaje mi się, że sama jest w stanie zrobić w domu więcej niż wyżej wspomniane małżeństwo. Tak na prawdę szczerze mówiąc szacunek należy się jej i w szczególności jej synowi Sebastianowi, który mimo tego, że przez nią trafił kiedyś do domu dziecka majac na aktualny moment chyba 16 lat potrafił by sam zarobić na tą całą rodzinkę mając tylko możliwość. Tak na prawdę od zawsze on ze ŚP. Ojcem starali się w jakikolwiek sposób doprowadzić dom (Czy ten czy poprzedni ale to oni robili dom wewnatrz, zewnątrz i dookoła wszystko co tylko mogli gdyby nie ich chęć i ciężka praca rodzina już dawno wylądowała by na bruku) do porządku czy zarobić pare groszy na chleb (gdzie ŚP. Mąż pani Katarzyny oddawał wszystkie jej wszystkie zarobione pieniądze) łapiąc się każdej możliwej pracy nawet takiej której żadna z osób wypowiadających sie w komentrzach niżej by nie tknęła (mam na myśli zbieranie ogórków, kwiatów lipy czy pokrzywy). A jeżeli chodzi o wasze komentarze o kwestie płodzenia dzieci zgodzę się z osobami niżej. Jak człowieka nie stać na utrzymanie dziecka to się go nie robi zaufajcie mi spirala czy prezerwatywy to dużo tańszy koszt niż utrzymanie dziecka. W tej chwili czasu już nie cofnięcie i życzę dzieciom dobrze ale na przyszłość polecam się zabezpieczyć. Również podziwiam panią Iwonę która jako jedyna dała radę otrząsnąć się i wyprowadzić od rodziny. Wspomne jeszcze o zrzutce. Jeżeli chodzi o zrzutkę na dach pojawiała się już od tej rodziny min. 5 razy i jakby podsumować kwoty które udało im się zebrac to dach by już dawno naprawili nie wspominając o tym, że zrzutka na dach nie była jedyną zrzutką, a pieniądze z uzbieranych zrzutek na pewno nie zostały włożone w dom, bo zmian nie widać. MAM TYLKO JEDNĄ RADĘ DLA PANI KAMILI I PANA WOJTKA. WEŹCIE SIĘ W W KONCU DO ROBOTY ZAMIAST NON STOP ŻEBRAĆ, BO SĄ LUDZIE KTÓRZY PRACUJĄ CALYMI DNIAMI ŻEBY UTRZYMAC RODZINE I DOM BEDAĆ W WIĘKSZEJ POTRZEBIE OD WAS MAJAC DZIECI NA UTRZYMANIU I DAJĄ RADĘ SAMI I TO IM NALEŻY SIĘ POMOC PIENIĘŻNA N NIE WAM. Więcej się nie wypowiem, bo już nie ma co sie nad tym rozwodzić.
Pozdrawiam ciepło ;)
Janusz
Janusz 10.09.2019, 17:51
Niema dziecka pani kasia to do roboty z konkubentem sp pamieci meza by odwiedzila i rodzicuw bo zaroslo
SĄSIADKA
SĄSIADKA 01.09.2019, 10:34

BARDZO DOBRZE NAPISANE :)
Kozak
Kozak 01.09.2019, 22:23
Popieram znam tez jedna rodzine jest ich duzo i sobie radza bez żadnej pomocy!!!
Ali
Ali 01.09.2019, 03:28
Idealnie w sedno. Brawo :)
Ok
Ok 31.08.2019, 12:18
Spora część a nawet większość komentarzy jak to mówią obrońcy świata jest ,,obrzucaniem błotem bądź hejtem"
Acz kolwiek skoro takie komentarze się pojawiają to chyba jest coś na rzeczy co nie?
RM
RM 30.08.2019, 21:55
Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.
Mała
Mała 30.08.2019, 17:42
Malina dobrze napisane. Ci co nie znaja maja duzo do powiedzenia . w tych czasach to chamstwo nie zna granic !!!!
Malina
Malina 30.08.2019, 17:34
*** ludzie nie znacie ich to nie oceniajcie... Dziewczyna szukała mieszkania do wynajęcia ale nigdzie nie ma, jakbyście sami byli w takiej sytuacji to ***a byście zrobi sami też byście prosili ludzi o pomoc nie tylko na internecie ale może i w telewizji..... Gdzie szacunek do drugiego człowieka....! Szczyt chamstwa skoro każdy taki bogaty to wam się nic nie stanie parę groszy pomóc.....
Koko
Koko 31.08.2019, 12:22
Gdybym był właścicielem mieszkania, raczej patrzyłbym na to jak potencjalni lokatorzy wyglądają. A zwłaszcza zeby byli wypłacalni .
xyz
xyz 30.08.2019, 15:04
Tworzenie co pół roku ZRZUTEK też daje do myślenia.
Jan
Jan 30.08.2019, 16:47
No jasne kasa leci ogarneli by ta kuchnie i te pokoje
Życie
Życie 30.08.2019, 13:52
Troche więcej niż 1000 ?! Śmiechu warte jest tyle prac nawet na okresach próbnych, które gwarantują o wiele wyższe zarobki. No ale jak się komuś nie chce to i tak jest. A dwie ,szanowne, Panie mogłyby się też za robote wziąć chociażby ogórki zrywać w sezonie, zapierdzilają i młodzi i starzy, jednak trzeba chcieć, a nie tylko czekać aż ktoś coś im da. Rozumiem, że dzieci też trzeba pilnować ale po co je robić skoro nie ma warunków, matka chyba nie rozumie, że nie powinny mieć takiego życia. A pozatym dobry dom stracili na własne życzenie, znalazł się Pan ktory udostepnił im swoje lokum za nic a oni je niszczyli. Nic innego tylko PATOLOGIA. Człowiek ma mózg po to żeby go używać. Normalnie ręce opadają.
Endrju
Endrju 30.08.2019, 13:26
Z ciekawości zajrzałem na FB do tych Państwa. U męża w miejscu pracy dumnie wpisane "Szlachta nie pracuje". W sumie więcej wiedzieć już nie muszę.
bożena
bożena 31.08.2019, 16:37
Szlachta nie pracuje tylko plodzi dzieci i czeka zeby ludzie im dawali,wstyd mlodzi ludzie
Mąż
Mąż 30.08.2019, 10:02
No dobra. 1000 zł pensja. Dodatkowo po 500 za każdego dzieciaka to mają dodatkkwe 1500. Nie wiem, nie znam się, nie pobieram zasiłków ale dostają jeszcze inne zapomogi . To oni mają ze 3500 zł. Gdyby panie zaczęły pracować, mieliby koło 7000 zł.
A jakby tatuś znalazł inną pracę to nawet koło 8000 zł. To ja z żoną tyle nie zarabiam i stać nas bylo na wybudowanie domu.
Nono
Nono 31.08.2019, 13:29
Ojojoj wybudowanie domu? Moze jakis kontrakt sie trafil? A wczesniej, gdy dzieci chodzily do szkoly, to i zapomogi zewszad lecialy, bo moze jakis fikcyjny rozwodzik byl?....a moze zonunia w tym czasie, gdy udawala samotna mamusie, jezdzila do Niemiec?...tyle niewiadomych, ale najwazniejsze, to pouczac innych, nie ;)
Mąż
Mąż 01.09.2019, 12:54
,,Nono" urzekła mnie twoja historia. Jeśli tak wygląda twoje życie prywatne i twoja żona szuka przygód to widać coś z Tobą jest nie tak 😂😂😂
Kurczak
Kurczak 30.08.2019, 18:46
Mialo byc 5 a juz 30 daj palca to teraz z dnia na dzien zadaja wiecej
Gość
Gość 30.08.2019, 10:24
Ale tobie nikt nie wylicza ile masz dochodu a skąd pewność i na jakiej podstawie podajesz ile oni mają pieniędzy co? Masz wogóle dzieci i czy wiesz ile kosztuje utrzymanie dzieci? Po twojej wypowiedzi śmiem twierdzić że nie masz i nie wiesz o czym piszesz.
Nika
Nika 30.08.2019, 09:34
Nie to, że nie współczuję tym ludziom. Jednak oni nie są bez pomocy, bez grosza, właśnie po to by zapewnić dzieciom godne życie KAŻDEGO MIESIĄCA otrzymują pomoc w żywej gotówce. Na tej podstawie zamiast wziąć kredyt i postawić obok mały domek, zamiast latać ruinę i oczekiwać że ktoś zrobi to za nich. To jest właśnie zmarnowane 500+ i kosiniakowe bo zamiast zrobić z tego właściwy użytek nadal są nieudolni.
Kiki
Kiki 30.08.2019, 13:48
Skąd Pani może wiedzieć ile oni mają pieniędzy z gminy, może faktycznie nie stać ich na postawienie nowego budynku obok tego co jest teraz, a zresztą co Was to obchodzi co oni mają, a czego nie mają, jedzie i Pani zobaczy jak tam jest, tam jest spokojnie i normalni ludzie bo byłam i zobaczyłam, a takie komentarze Pani zostawi dla siebie
Nika
Nika 30.08.2019, 09:32
Ani trochę mi ich nie szkoda . Dlaczego ?
Bo mają to co mają na własne życzenie.
Jakoś siostra właścicielki zrzutki mając męża i dziecko, potrafiła wynieść się z patologii, wynajmując mieszkanie. Podejrzewam, że tam również się nie przelewa. Żyją skromnie ale w godziwych warunkach mieszkaniowych. Jestem pełna podziwu pani Iwonko . Pokazała pani, że chcieć to móc. Brawo.
Ale tutaj w tym przypadku niech się stara z młodą za robotę wezmą !
Kajka
Kajka 30.08.2019, 13:42
A co do Pani/Pana to nie jest patologia, Pani/Pan chyba nie wie co to jest Patologia to jest normalna rodzina, może i Pani/ Pan zna, ale to nie znaczy że można po nich tak jechać, proszę patrzeć na siebie a nie na innych co Panią to obchodzi jak mieszka siostra Pani z zrzutki i proszę sobie uważać na tą Starą z Młodą bo to chamstwo jest tak się odnosić
Nika
Nika 01.09.2019, 13:07
,,Kajka" normalna rodzina mówisz?
Normalna rodzina nie tworzy co chwila nowych zrzutek na remont. Przeczytaj komentarz który dodał ,,Pan Krzysztof" .
Nie będę powtarzać czyiś słów bo szkoda na to mojego czasu.
Niech się ''rodzinka" trochę ogarnie bo mogą stracić dzieci.
Emerytka
Emerytka 30.08.2019, 08:58
Mieszkać w takich warunkach mąż lekkiej pracy szuka i dzieci trzepać i trzeba się zastanowić trochę sama miałam troje dzieci i mąż pracował były to lata 1970 i dawałam radę bez 500+ wychowałam a teraz jak co zaraz telewizja myśleć trochę
Pracują cy
Pracują cy 30.08.2019, 07:07
Nie wiem jak ten tata, ale po stolarniach potrzebują do pracy i zarobek pnad dwa tysie. Ja sam pracuje żeby zarobić dobrze po 250 godz w miesiącu i też mam do remontu łazienkę i kuchnie. Jest ciężko ale trzeba sobie jakoś radzić. Pan niech szuka pracy za trochę lepsze pieniądze i tyle.
Jag
Jag 30.08.2019, 00:07
Gdzie Ci ludzie mają rozum i rozsądek, żeby sprowadzać kolejne życie na świat na takie warunki,skoro oni o tym nie myślą to dlaczego inni mają to robić, to jest własnie patologia, niech inni rozwiązują za nich problemy, a oni dale bedą sie mnożyć. Zero tolerancji dla bezmyślności!
Matylda
Matylda 30.08.2019, 08:35
Doķładnie , decydować się na kolejne dzieci nie mając warunków i pieniędzy ,szkoda dzieci .
Zła
Zła 30.08.2019, 00:43
Ten komentarz to jest szczyt bezmyślności.
Miłości zazdrościsz? Niech mają jeszcze 10 dzieci jeśli są dobrymi rodzicami. I życzę im wszystkiego co najlepsze. Nie chcesz pomóc, siedź cicho.
Janusz
Janusz 30.08.2019, 21:51
To nieroby a materiały budowlane i tak spędzają to już nie raz zrobili
Rozsądek
Rozsądek 30.08.2019, 14:09
Płodzenie dzieci to nie miłość to prokreacja, a jak się kocha dzieci to myśli się jak zabezpieczyć im dogodne warunki. Chce pani pomóc trzeba ich wziąć do siebie
Uu
Uu 30.08.2019, 12:56
Obowiązkiem każdego rodzica jest zapewnienie dziecku przynajmniej podstawowych potrzeb. Poza miłością, bycie "dobrym rodzicem" zobowiazuje także do zapewnienia warunków do życia dla swojego dziecka. Natomiast życie w grzybie z dachem, który w każdym momencie może spaść na głowę, to raczej warunki wątpliwe. Nie rozumiem na jakiej podstawie można więc życzyć takim rodzicom jeszcze 10.dzieci.
Ksiezniczka
Ksiezniczka 30.08.2019, 00:36
Patologia ? Co Ty pieprzysz !!! Nie.bede nic.pisac , z debilem nie ma co !
Życzliwa
Życzliwa 30.08.2019, 00:01
Wstyd! Nic wam na głowę nie kapie?!
Nie znam ich i pewnie nigdy nie poznam ale jest mi szkoda rodziny. A wy jak sępy! Zniszczyć do końca, obrazić, doszukać się winy. Wstyd że polak Polakowi wilkiem. Nie pomożes? Zamilcz. Co za naród,co za kraj zawistny i pełen nienawiści.
Prezes
Prezes 30.08.2019, 09:49
Właśnie nie kapie. Bo człowiek inteligentny jest w stanie zadbać o siebie, rodzinę i dach nad głową. Przeszkadzają ci negatywne komentarze ? Niestety muszą się liczyć też z tym, że poleci hejt w ich stronę. A dlatego że dużo ludzi wie co to za rodzina . Więc twoje komentarze wsadź sobie w nos.
Sąsiad
Sąsiad 29.08.2019, 23:47
Proponuję przenieść się na noc w burzę,w ulewę z małymi dziećmi właśnie tym, którzy tak usilnie próbują udowodnić ich pazerność.
Ludzie,straszni jesteście. Plotki, pomówienia. Może warto pojechać i zobaczyć jak tam jest?
Wariatka
Wariatka 29.08.2019, 23:47
JESLI NIECHCESZ POMOC TO NIE KOMENTUJ I NIE UTRUDNIAJ!!!! ŻYCIE PISZE ROZNE SCENARIUSZE. CHCA I WALCZA O TEN DOM DLA DZIECI. MAJA ROZLOZYC RECE I CZEKAĆ AZ SIE NA GLOWE ZAWALI ALBO ZABIORA DZIECI????!!!!!!LUDZIE OTWORZCIE SWOJE SERCA. BO JUTRO TO WY MOZECIE PROSIC O POMOC....
Łukasz
Łukasz 30.08.2019, 11:50
Niech się do roboty wezmą, a nie tylko daj daj daj
Aha
Aha 29.08.2019, 23:22
1000 zł za prąd?????
Ja prowadząc gospodarstwo rolne, mając bydło mleczne i bydło opasowe, gdzie w skali miesiąca tego prądu naprawdę idzie sporo (zimową porą szczególnie) i moje rachunki za prąd są dużo mniejsze . Wy chyba ten prąd jecie .
Gość
Gość 30.08.2019, 10:18
To chyba ręcznie doisz te krowy w sumie masz może z 2 opasy i 2 krowy he jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj i nie bądź złośliwy
Aha
Aha 30.08.2019, 11:34
Ja wiem swoje, ty wiesz swoje . Njech tak zostanie .
Adi
Adi 29.08.2019, 23:00
Ludzie przestańcie. Też jestem mamą dwójki malutkich dzieci i moja sytuacja też nie jest najlepsza. Staram się jak moge, żeby z tego wyjsc. Niestety nie zawsze życie układa nam sie tak, jakbyśmy tego chcieli. Znam też ta rodzinę. Może rodzina matki jest taką, ktora ma dużo za skóra, ale to nie oznacza, że córka postępuje tak samo. Jeżeli nie chcecie, nie musicie pomagać, tylko po co te pełne nienawiści komentarze. Niektóre uwagi trzeba zachować dla siebie.
Miś
Miś 29.08.2019, 22:57
Spora część osób współczuje rodzinie.
A ja słyszałem, że w miejscowości obok pewniem mężczyzna udostępnił im swoj dom, w którym już nie mieszkał, w zamian za opiekę nad domem, aby nie niszczał. Niestety dewastowali go co raz bardziej i na własne rządanie stracili dobre lokum. Wstyd .
Kokos
Kokos 30.08.2019, 13:35
Przepraszam bardzo ten dom nie był w dobry stanie, wręcz był w surowym stanie, ludzie jak nie wiecie jak było to po co piszecie takie bzdury

Pozostałe