7 osób chciało wziąć udział w licytacji mieszkania oszukanej Pani Danuty...

  • 23.08.2019, 14:29 (aktualizacja 23.08.2019, 14:55)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
7 osób chciało wziąć udział w licytacji mieszkania oszukanej Pani Danuty... fot. Łukasz Nosarzewski
Dziś, 23 sierpnia po godzinie 13.00 w Sądzie Rejonowym w Elblągu miała odbyć się licytacja mieszkania Pani Danuty, która została oszukana podczas tak zwanej prezentacji. Do licytacji mieszkania na szczęście ostatecznie dziś nie doszło, tematu to jednak nie zamyka...

 

Do dzisiejszej licytacji mieszkania zgłosiło się siedem osób, które wniosły wadium. Chętni na kupno mieszkania pokrzywdzonej kobiety widząc zjeżdżające się na miejsce licytacji media lokalne oraz ogólnopolskie opuściły budynek Sądu.

Tematu to jednak nie  zamyka, ponieważ sąd odrzucił wniosek prokuratury rejonowej w Elblągu o wstrzymanie egzekucji komorniczej.

Działania komornika wstrzymuje, więc już tylko wierzyciel długu Pani Danuty, TF Bank.

"Bank wystąpił do komornika z wnioskiem o zawieszenie egzekucji i odwołanie piątkowej licytacji mieszkania pani Danuty.  Czekamy na ustalenia prokuratury w tej sprawie. Nie chcemy, by nasza klientka została poszkodowana, jeśli w tej sprawie doszło wcześniej do oszustwa "

– informował wczoraj w rozmowie z gazetą portEL. przedstawiciel TF Banku.

Prokuratura rejonowa w Elblągu prowadzi śledztwo w sprawie popełnienia przestępstwa oszustwa.

Sprawie będziemy się bacznie przyglądać.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xx
xx 25.08.2019, 19:26
Licytanci, zwani przez osobę o nicku zyzio "hienami"-o licytacji wiedzą z obwieszczenia, które zamieszczane jest na stronie internetowej, w Sądzie Rejonowym oraz Urzędzie Miejskim. Są w nim zawarte m.in.takie informacje, jak kwota oszacowania, cena wywołania i nr księgi wieczystej, za pomocą której można sprawdzić podstawowe dane n/t nieruchomości. Nie ma żadnej wzmianki o tym skąd i za co wziął się dług ani na pewno o tym, czy dłużnik został oszukany przez wierzyciela, czy też nie. Dlatego zanim napiszecie komentarz o tym, że licytujący są źli, bo budują majątek na ludzkiej krzywdzie itp., polecam zapoznać się z procedurą kupna nieruchomości z licytacji. Moim skromnym zdaniem autor niniejszego artykułu szczególnie jest zobowiązany do pochylenia się nad tematem, zanim nada nagłówek, jaki nakierowuje czytelnika na wniosek, jakoby wina leżała po stronie licytujących, którzy nawiasem mówiąc niczemu winni nie są.
Bardzo nieładnie z Waszej strony, Express Elbląg.
Mietek
Mietek 24.08.2019, 12:57
Tak wyglada polskie prawo i co nie potrzeba zmian?
Piotr
Piotr 24.08.2019, 07:17
Przyjechali licytowac i nagle przestraszyli sie kamer ?czyzby nie chcieli aby ktos nazwal ich hienami?i tak nimi beda
jun
jun 23.08.2019, 21:03
Kult pieniądza , mieć papierki z cyferkami .. mieć piasek wodę i cement .. tylko rzeczy są ważne w naszym katolickim kraju . Kochać bliźniego to nic nie znaczy , ważne żeby kupić cudze życie za małe pieniążki i cieszyć się z upodlenia chorego człowieka w imię posiadania .. Taki nasz kraj i tacy są rodowici katolicy . Pozdrawiam jun
zyzio
zyzio 23.08.2019, 17:36
Licytanci to hieny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe