"Kaczmarski" jedzie za granicę

  • 23.08.2019, 11:33 (aktualizacja 23.08.2019, 11:41)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
"Kaczmarski" jedzie za granicę fot. Wawro Photography
Już w najbliższą sobotę (24 sierpnia) Teatr im. Aleksandra Sewruka będzie reprezentować nasz kraj na festiwalu u naszych sąsiadów ze wschodu. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Baszta" organizowany jest w Kaliningradzie z okazji obchodów Roku Teatru w Rosji. Odbywa się w dniach 20-26 sierpnia. Organizatorem festiwalu jest Kaliningradzki Obwodowy Teatr Dramatyczny.

Teatr Sewruka został zaproszony przez organizatorów do zaprezentowania w części konkursowej festiwalu, spektaklu "Kaczmarski - 4 pory niepokoju" w reż. Roberta Talarczyka.

Trzonem tego spektaklu muzycznego są ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej. To lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Wtłoczony w ramy systemu artysta swoim buntem zapala tłum do walki i refleksji. Jednak jak to zazwyczaj w życiu bywa, takich idealistów najczęściej miażdży przetaczające się właśnie koło historii. Ze scenicznej opowieści wyłania się jednak nie tylko tragiczna postać samotnego barda, a raczej jego niepokoje, przemyślenia i gorzkie komentarze do otaczającej go rzeczywistości.

W festiwalu oprócz naszego Teatru biorą udział m.in. teatry z Kaliningradu (Kaliningradzki Teatr Lalek, Kaliningradzki Teatr Dramatyczny), dwa teatry z Moskwy m.in. Teatralne Laboratoruim "Pusta Przestrzeń", a także Teatr Dramatyczny Akhmeteli z Tbilisi (Gruzja) czy Republikański Teatr Białoruskiej Dramaturgii w Mińsku (Białoruś).

Zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Baszta" odbędzie się w poniedziałek, wtedy też jury festiwalu ogłosi werdykt i nastąpi wręczenie nagród.

 

- Dorota Sianożęcka, Teatr im. Aleksandra Sewruka

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe