Młodzi kierowcy w Elblągu na cenzurowanym

  • 22.08.2019, 13:01
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Młodzi kierowcy w Elblągu na cenzurowanym fot. KMP Elbląg
Większość wypadków powyżej 80% powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Wśród sprawców tych zdarzeń spora część to młodzi kierowcy. Okazuje się, że ładna pogoda - sucha nawierzchni, dobra widoczność, sprzyjają ryzykownej i niebezpiecznej jeździe. Przestrzegamy kierowców, by niezależnie od pokonywanej odległości, zawsze prowadzili pojazd zgodnie z przepisami prawa i mieli na uwadze zarówno własne bezpieczeństwo, jak też pasażerów oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg, zwłaszcza tych niechronionych karoserią samochodu.

 

Wypadki z udziałem młodych kierowców mogą wynikać przede wszystkim z niedostatecznych umiejętności praktycznych w kierowaniu i braku doświadczenia niezbędnego każdemu kierowcy.

Problem stanowi również kierowanie przez młodych kierowców samochodami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Główne przewinienia, które są przyczyną tragedii na drodze to:  niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu,  niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Policjanci będą szczegółowo kontrolować młodych, jeżdżących brawurowo kierowców i tu czekamy również na Państwa sygnały pod numerem alarmowym 112. 

Policjanci ostrzegają! – każdy kilometr więcej lub nieostrożność za kierownicą, mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Przykładem jest tu ostatni wypadek z 15 sierpnia na ulicy Fromborskiej. Tam 18-letni chłopak, na prostym odcinku drogi, uderzył mazdą w drzewo. Zginął na miejscu, a jego o rok starszy kolega w stanie ciężkim trafił do szpitala. Szczegóły tego zdarzenia nadal są wyjaśniane przez policjantów i prokuraturę. 

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Najważniejszą dewizą dla nich wszystkich powinno być bezpieczne, a nie jak najszybsze dojechanie do celu.

Policjanci obserwują sporo nagannych zachowań, dlatego reakcje funkcjonariuszy są i będą stanowcze. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bigos
Bigos 27.08.2019, 11:12
A co ma głośna muzyka do prowadzenia auta sam mam prawo jazdy od paru lat i żadnego mandatu ani punktów trzeba umieć jeździć
Wasaty
Wasaty 26.08.2019, 06:28
Największym problemem są kierowcy marki Opel. Starzy idioci i kobiety robię rocznie setki tys. Km. I wiem co mowie
Ja
Ja 26.08.2019, 19:42
Zmien Facet dilera,albo psychiatre
Gosc
Gosc 22.08.2019, 19:20
Bo takie uprawnienia powinny mieć osoby po 25 roku zycia, a nie gnoje zyjacy w wirtualnym swiecie
Adam
Adam 23.08.2019, 05:45
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. I nie obrażajmy przede wszystkim. Znam nie jednego "gnoja" który by skoczył Pana/Panią swoimi umiejętnościami za kierownicą. Teraz kandydatów na kierowców nie uczy się jak jeździć, jak się zachowywać na drodze itd tylko w taki sposób aby zdali egzamin.
Gosc
Gosc 22.08.2019, 16:58
Ja mam tylko pytanie...kto daje prawa jazdy osoba, ktore zaraz po otrzymaniu dokumentu powoduja wypadki? Moze trzeba dobrac sie do d##y szkola jazdy i WORD? Wyciagac konsekwencje, a nie na sile przepychac kursantow, ktorzy pozniej w zabudowanym jada 150. Prawo jazdy to przywilej, ktory nie kazdy musi miec. Predyspozycje te umyslowe sa najwazniejsze, jeali ktos jest lekkomyslny to przykro mi ..kup rower.
Elb.
Elb. 22.08.2019, 16:21
Zwracać szczególną uwagę na swiatla do jazdy dziennej przedewszystkim homologacja.
J....ć, karać nie wyróżniać.
J....ć, karać nie wyróżniać. 22.08.2019, 14:40
I za słuchanie głośno muzyki też wlepiać z 500 stów. Niech debil siedzi w domu ze słuchawkami, a nie na skrzyżowaniu aż ziemia drży.
Ks
Ks 24.08.2019, 01:32
A co ma głośna muzyka w aucie czy jakościowe audio do wypadków z tytułu nie dostosowania prędkości, braku doświadczenia czy gówna zamiast mózgu?? Niewiedza właśnie takie komentarze tworzy....

Pozostałe