Jutro wzmożone działania drogówki. W Elblągu w akcji policyjne bmw

  • 13.08.2019, 10:28
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Jutro wzmożone działania drogówki. W Elblągu w akcji policyjne bmw fot. Łukasz Nosarzewski/Ilustracja do tekstu
14 sierpnia 2019 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. 

(BRD KGP) 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Xyz
Xyz 14.08.2019, 15:09
Jezdzij zgodnie z przepisami i nie bd mial problemu.
Krzysztof
Krzysztof 14.08.2019, 14:43
Co druga rozbita, ludzie czytajcie, te frajery myślą że umią jeździć... Tak ale polonezami a nie bejcami po 200 koni to już ich zabija, żadnych szkoleń tylny napęd to tak jak polonez ale tamten 65 koni, a tu zdziwienie, to tych kierowców na ciągnik do kopalni ale blokada do 5km/h bo rozbiją..
Następnym razem je..nę starucha,a co!
Następnym razem je..nę starucha,a co! 14.08.2019, 08:20
A mohery jak sarenki....bo autobus i tramwaj jedzie.
Muzyk64
Muzyk64 13.08.2019, 15:04
Znowu wiochy obskoczą np.Markusy bo tam można wiecej sie wykazac.żałosne..

Pozostałe