Elblążanin dał się nabrać na SMS. Stracił 5 tysięcy złotych

  • 12.08.2019, 12:50
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elblążanin dał się nabrać na SMS. Stracił 5 tysięcy złotych fot. policja/Ilustracja do tekstu
Pewien mężczyzna stracił z konta kwotę 5 tysięcy złotych. Wszystko to za sprawą linku, który dostał w smsie. Policja ostrzega: nie otwierajmy nieznanych nam załączników ani linków - narażamy się bowiem na utratę pieniędzy.

 

Elblążanin otrzymał sms o treści wskazującej, że jest to powiadomienie komornicze z tytułu braku spłaty całości zadłużenie oraz, że brakuje niewielkiej kwoty 2,37 złotego. Jako, że zwykł płacić rachunki stwierdził, że ureguluje płatność najszybciej jak to możliwe.

Wszedł więc poprzez przysłany w smsie link i przelał na wskazane konto 2,37 złotego. Niedługo po tym stwierdził, że z konta zniknęło… 5 tysięcy złotych, a on sam padł ofiarą oszustów. Sprawę zgłosił na policję.

Przestrzegamy przed otwieraniem nieznanych, podejrzanych załączników.

Celem oszusta jest wyrobienie w ofierze poczucia, iż jest na prawdziwej stronie banku, reguluje drobną płatność a w rzeczywistości daje jednorazowy dostęp do możliwości wypłaty z konta pieniędzy. „Bankowa” strona tylko do złudzenia taką przypomina a w rzeczywistości nią nie jest. Niewielka kwota z wiadomości sms nie ma tu znaczenia,  chodzi tylko o to, aby pozyskać kod do wykonania przelewu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Muzyk64
Muzyk64 12.08.2019, 13:12
Zapewne Wymiar Sprawiedliwości oceni to jako wybryk..takie prawo.
Mam nadzieję że gnoja dorwą .złodziej to złodziej nawet w bialych rękawiczkach powinien byc surowo ukarany tak jak pijak za kierownicą których policja łapie dość sporo i tez to jest wybryk..a rekwirowac auta? Proste? Dlatego potrzebna reforma sprawiedliwości ale nie w wymianą na swoich jak to u Pisiorów.

Pozostałe