Uwaga, na nowe oszustwo. Policja w Elblągu wczoraj odnotowała 2 przypadki kradzieży pieniędzy!

  • 07.08.2019, 12:24
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Uwaga, na nowe oszustwo. Policja w Elblągu wczoraj odnotowała 2 przypadki kradzieży pieniędzy! fot. KMP Elbląg
Dwa przypadki kradzieży pieniędzy z mieszkań odnotowała wczoraj policja w Elblągu. W obydwóch przypadkach do drzwi zapukał mężczyzna, który poprosił o rozmienienie pieniędzy. Pokrzywdzeni stracili w sumie kilkanaście tysięcy złotych.

 

Te dwa przypadki miały miejsce wczoraj (6 sierpnia) w Elblągu. Do pierwszego doszło kilka minut po godzinie 15. na ulicy 12 Lutego. Do drzwi pokrzywdzonego zapukał mężczyzna, który poprosił o rozmienienie 100 zł. Wystarczyła chwila nieuwagi, by sprawca wyjął z szafy oszczędności i uciekł. 

Kolejny przypadek miał miejsce godzinę później na ulicy Malborskiej. Schemat był podobny. Pokrzywdzony również stracił oszczędności. 

W sumie sprawca skradł z mieszkań kilkanaście tysięcy złotych. Nad kradzieżami pracują policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. 

Policja ostrzega, by nie wpuszczać do domu nieznanych osób. Ofiarami złodziei najczęściej padają osoby starsze i samotne. Legendy i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje oraz oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic.

Jednak wspólnym elementem ich strategii zawsze pozostaje wytypowanie na przyszłe ofiary starszych i najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie zaufania pokrzywdzonych, odwrócenie ich uwagi, a przede wszystkim, przekonanie gospodarzy, by wpuścili nieznajomych do mieszkania. 

Pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych. Nie wpuszczajmy ich do naszych mieszkań i nie afiszujmy się posiadanym majątkiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić policję. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czaro
Czaro 09.08.2019, 23:22
Wczoraj na Czerniakowskiej też mi wszedł facet na chatę jak do siebie, lecz po chwili się wycofał
Jokson
Jokson 08.08.2019, 05:59
I tak mu nic nie zrobią bo podzieli się pieniędzmi z policją i sprawę umorzom
Oko za oko
Oko za oko 07.08.2019, 14:06
Przydał by sie rysopis.Ale jak zwykle nasza policja nie ma czasu sprawdzic osoby notowane za przestępstwa z cyklu tagzwanego domokrązcy.
Osobiscie typowałbym tą osobe .

https://youtu.be/Ax634UW5aBk

https://www.facebook.com/rafal…
lenka
lenka 07.08.2019, 15:16
Dokładnie przeciez sa kamery mozna wytypowac czas i godzinę

Pozostałe