Piesi w Elblągu też łamią przepisy. Drogówka podsumowała akcję

  • 01.08.2019, 13:50
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Piesi w Elblągu też łamią przepisy. Drogówka podsumowała akcję fot. policja
Wczoraj policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

 

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 2 naruszenia przepisów ruchu drogowego popełnione przez kierowców wobec pieszych oraz 5 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa na pasach. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 40 mandatów karnych, za inne wykroczenia (w tym przekroczenia dozwolonej prędkości).

W 35 przypadkach zastosowali pouczenia. W działaniach NURD mundurowi obsłużyli 3 kolizje, przeprowadzili 263 kontrole trzeźwości oraz zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych. Jeden nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przy ulicy Lotniczej. 45-latek jechał mercedesem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Elizabeth
Elizabeth 02.08.2019, 11:27
komórka przy uchu kierowcy- to jest nagminne. Stać na bryki, a nie stać na zestaw głośnomówiący lub słuchawki. Nawet policja nie zwraca na to realne zagrożenie uwagi
Gosc22
Gosc22 01.08.2019, 17:16
Piesi smrodzą papierosami paląc w mi3jscach zakazanych, a policja nic. Brawo!
Będzie mandacik! Dowód proszę!
Będzie mandacik! Dowód proszę! 01.08.2019, 15:23
Wysłać ich do okulisty. 5 wykroczeń przez pieszych ha!ha! Przy samym rynku, "kerfurze " miałbym w ciągu godziny z 50-ciu.

Pozostałe