Kumulacja podczas policyjnej kontroli drogowej na S7

  • 01.08.2019, 11:47
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Kumulacja podczas policyjnej kontroli drogowej na S7 fot. policja
Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego KMP w Nowym Dworze Gdańskim pełniąc służbę na drodze ekspresowej S-7 zatrzymali do kontroli kierującego, który podczas jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Jak się później okazało zatrzymany 30-latek nigdy nie posiadał uprawnień a ponadto kierował pojazdem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem.

 

Funkcjonariusze z nowodworskiej drogówki pełniąc służbę na drodze ekspresowej S-7 zauważyli jak kierujący pojazdem m-ki Audi A3 w czasie jazdy rozmawia przez telefon komórkowy.

Przystąpili więc do kontroli kierującego. Podczas legitymowania 30-letniego mężczyzny funkcjonariusze wyczuli alkohol, więc przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu. Jak się okazało mężczyzna kierował swoim pojazdem mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Policjanci na miejscu zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny od pojazdu a sam pojazd z uwagi na brak innego kierującego został zholowany. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia 30-latek odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Policja w Nowym Dworze Gdańskim

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Heniek
Heniek 07.08.2019, 17:22
Za to wykroczenie powinien dostać z 4 lata bez wzglednego wiezienia i z 20 tys kary i by sie nauczyl jeden z drugim matoly ze się nue jeździ tak bo mozna kogos zabić.
Ja
Ja 04.08.2019, 19:19
Yhym
Shchoopac
Shchoopac 02.08.2019, 16:10
...zawsze mogło pisać "funkcjo. wyczu. alko." :D
ja
ja 02.08.2019, 11:05
"pojazdem m-ki Audi A3"
Nie wierzyłem jak czytałem... myślałem że takie skracanie słówek to tylko w gimnazjum. Brawo

Pozostałe