Rejs Konesera – wodna przygoda w krainie Żuław Wiślanych

  • 30.07.2019, 09:56
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Rejs Konesera – wodna przygoda w krainie Żuław Wiślanych Fot. Elwinga
Żuławy Wiślane przyciągają coraz większą rzeszę turystów i podróżników, którzy odkrywają tu spokojną krainę z melancholijnymi pejzażami i zachwycającą przestrzenią. Czyste powietrze, gęsta sieć rzek, bliskość morza i porastający wydmy las, to idealne warunki na wakacyjny wypoczynek.

Podczas letnich wojaży koniecznie wybierzcie się w Rejs Konesera z Gdańska do Elbląga statkiem Elwinga. To mocny punkt programu, którego zdecydowanie nie można ominąć będąc na Żuławach Wiślanych.

Biuro statku Elwinga już od dwóch lat organizuje rejsy na trasie Elbląg – Gdańsk lub Gdańsk – Elbląg oldtimerowym statkiem pasażerskim Elwinga. Sam statek to unikat – prawie stulatek, pochodzący z królewskiej stoczni holenderskiej, przyciąga swoją nietypową sylwetką i nowoczesnym wyposażeniem. Drugiego takiego nie znajdziemy na polskich wodach śródlądowych!

A sam rejs to fascynująca podróż przez Żuławy – krainę wydartą morzu ciężką pracą człowieka. Podczas rejsu zetkniecie się z unikalnymi w Polsce zabytkami hydrotechnicznymi, takimi jak mosty zwodzone, obrotowe, pontonowe, śluzy i przepompownie oraz z dziką przyrodą Delty Wisły i Zalewu Wiślanego, której symbolem są orły bieliki niemal zawsze towarzyszące Elwindze podczas wejścia na wody Zalewu Wiślanego. O tym i o innych niesamowitych historiach barwnie opowie towarzyszący nam przewodnik.

W trakcie postoju w połowie trasy, załoga serwuje smaczny, dwudaniowy obiad, a niezależnie od tego bar pokładowy służy swoją ofertą dla głodnych i spragnionych. Każdy pasażer ma zapewniony transport powrotny autokarem.

 

Zapraszamy na Rejs Konesera 18 i 25 sierpnia. Szczegóły na: www.elwinga.pl/kup-bilet/

t: +48 55 611 66 99

e: [email protected]

Biuro statku Elwinga, ul. Stary Rynek 54-59, Elbląg

 

------ artykuł sponsorowany ------

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe