Akcja służb na targowisku w Elblągu

  • 19.07.2019, 11:22
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Akcja służb na targowisku w Elblągu fot. KAS Olsztyn
Koszulki z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm oferowano do sprzedaży na elbląskim targowisku. Proceder przerwali funkcjonariusze KAS.

 

W piątek 12 lipca br. funkcjonariusze celno-skarbowi odwiedzili bazar w Elblągu. Sprawdzając, czy wśród sprzedawanych towarów nie ma rzeczy nielegalnych zauważyli oni koszulki typu T-shirt, z pozoru, markowych firm. Sprzedawca eksponował je jednak w sposób mocno niedbały – część koszulek leżała na ziemi a reszta była upakowana w kartonach.

Celnicy wylegitymowali sprzedawcę, który okazał się być Rumunem. Następnie przyjrzeli się sprzedawanym wyrobom i nabrali podejrzenia, że cały towar to tzw. „podróbki". Mężczyznę zaprowadzono do siedziby Urzędu Celno-Skarbowego i tam przesłuchano.

Przyznał się on, że towar pochodzi z chińskich hurtowni w Wólce Kosowskiej i nie jest oryginalną produkcją znanych firm a ją jedynie udaje. W tej sytuacji wobec Rumuna wszczęto postępowanie karne zaś T-shirty – w sumie 253 sztuki – zatrzymano. W sprawie prowadzone jest dalsze dochodzenie.

Źródło: KAS Olsztyn

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ASCETA
ASCETA 22.07.2019, 00:21
BYL SOBIE CHLOP CO CHCIAL LOWIC RYBY ZABRALI MU WETKE I RODZINA ZDECHLA Z GLODU. OD PRAWO JEB**E KONCERNY PRODUKUJA W CHINACH SMIECIOWE MARKI KTORE POLUJA NA KAZDEGO SZAREGO CZLOWIEKA , KONCERNY WYRZUCAJA JEDZENIE ZAMIAST DAC BIEDNYM BO STRACA OBROTY I PIENIADZE PIENIADZE PIENIADZE PIENIADZE PIEPRZONE PIENIADZE I PIENIADZE WPLYWY I WLADZA I PIENIADZE ZYGAC SIE CHCE CO TO ZA CHORY SWIAT
Ja
Ja 20.07.2019, 10:41
No super bluzki podrobione jeszcze sobie tyle za nie cenia.Na giełdzie w Pruszczu też zawsze stoją może też są podrobione a ludzie jak głupie przebierali jak by za darmo dawali.
Bywalczyni targowiska
Bywalczyni targowiska 20.07.2019, 05:49
Kradną mordują,a tu się przypieprzyli o koszulki smieszne pewnie sobie resztę wezmą
Terminator
Terminator 20.07.2019, 00:20
Roman, wstydź się, Ty konfituro!
Roman
Roman 19.07.2019, 22:54
A faje na wjezdzie i tego nie widać

Pozostałe