Komendant Główny PSP odwiedził Raczki Elbląskie

  • 17.07.2019, 14:28 (aktualizacja 17.07.2019, 14:32)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Komendant Główny PSP odwiedził Raczki Elbląskie
13 lipca 2019 roku, Komendant Główny PSP, gen. brygadier Leszek Suski w obecności zastępcy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP, st.bryg. Michała Kamienieckiego i komendanta miejskiego PSP w Elblągu, kpt. Łukasza Kochan wizytował tereny Żuław Elbląskich - obszaru Polski w sposób szczególny zagrożonego powodzią, z uwagi na swoje położenie - w znacznej części poniżej poziomu morza.

 

Bezpieczeństwo tego obszaru uzależniona jest od bardzo rozbudowanej infrastruktury przeciwpowodziowej, w skład której wchodzi m.in. 56 stacji pomp, 354 km wałów, 400 km kanałów, 250 budowli piętrzących. Podczas wizyty zapoznał się ze specyfiką działania jednej z stacji pomp, o łącznej wydajności 6000 l/s, oraz odwiedził najniżej położony punkt w Polsce, w miejscowości Raczki Elbląskie.

Podczas wizyty spotkał się również ze strażakami z JRG Pasłęk, którym podczas krótkiej odprawy podziękował za zaangażowanie w codziennej służbie. Następnie  zwizytował plac budowy nowej siedziby komendy miejskiej PSP wraz z jednostką ratowniczo-gaśniczą w Elblągu, zapoznając się z postępem prac.  

Źródło: KW PSP w Olsztynie

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

**
** 18.07.2019, 18:56
Jak to jest komendant i ktoś jeszcze w koszuli z krótkim rękawem, a strażacy pieką się w ciężkich ubraniach? Chyba, że te posiadają klimatyzację?
**
** 18.07.2019, 18:51
Panie Komediancie nie szkoda paliwa na bufonadę, która nic nie wnosi do służby?

Pozostałe