Wspomnienia psychologa czyli czy warto studiować psychologię?

  • 17.07.2019, 11:44 (aktualizacja 17.07.2019, 15:44)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Wspomnienia psychologa czyli czy warto studiować psychologię?
Rozmawiamy z panią dr Magdaleną Spryszyńską*, psychologiem, dr nauk społecznych w zakresie psychologii, psychologiem szkolnym, wykładowcą Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

Dlaczego wybrała Pani studia na kierunku psychologia?

Wybrałam studia psychologii z wielu powodów. Jednym z nich była myśl o mojej przyszłości, a mianowicie perspektywa podjęcia pracy w tym zakresie. Poza tym, interesował mnie człowiek na każdym etapie życia, jego zachowania oraz dokonywane wybory. Miałam również naturalną chęć niesienia pomocy oraz wsparcia potrzebującym. Wrażliwość na ludzkie sprawy oraz nieodparta ciekawość poznawania ludzkiej psychiki przyczyniły się do podjęcia decyzji w sprawie wyboru kierunku studiów.

Co studiowanie psychologii wniosło do Pani życia?

Jestem przekonana, że studia psychologiczne nauczyły mnie pokory w myśleniu o drugim człowieku. Dzięki studiowaniu psychologii nabrałam również dystans do wielu spraw. Dla mnie studiowanie na tym kierunku znacznie wsparło mój rozwój osobisty a także pozwoliło określić dalsze plany zawodowe jako psycholog.

Jak się studiowało?

Pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia na każdym swoim etapie zawierały wiele interesujących zagadnień. Niekiedy bywało rzeczywiście trudno i należało znacznie więcej czasu poświęcić na wyszukiwanie odpowiedniej literatury, sporządzanie licznych notatek a następnie tzw. „pamięciówkę”, żeby pozytywnie zdać egzamin. Najlepiej wspominam warsztaty i inne zajęcia praktyczne (już na III roku studiów) a także kursy specjalizacyjne. Po zgłębieniu tajników wiedzy ogólnej wiedziałam, jaką ścieżkę specjalizacyjną wybrać.

Czy ma Pani jakieś ciekawe wspomnienia związane ze studiami na tym kierunku?

Jak już wspomniałam moje najciekawsze wspomnienia związane ze studiowaniem to wszelkie zajęcia warsztatowe oraz praktyczne. Poza tym poznałam wielu wspaniałych ludzi, dla których psychologia była pasją oraz pomysłem na życie. Dzięki ukończeniu psychologii wielu moich kolegów/koleżanek ze studiów zdobyło ciekawe zawody: psycholog biznesu, coach, terapeuta ds. uzależnień, doradca klienta, psycholog szkolny, psychoterapeuta, wykładowca, biegły sądowy, praca w reklamie i inne. Wielu także prowadzi prywatne gabinety psychologiczne.

Podsumujmy: czy warto studiować psychologię?

Sądzę, że dla osób, które chcą pracować z ludźmi kierunek ten będzie właściwą drogą. Nie są to łatwe studia, ale wiedza i umiejętności czasem w pocie czoła zdobyte na uczelni, przydają się później w życiu zawodowym, ale też i w życiu osobistym.

Dziękuję za rozmowę. Wywiad przeprowadziła dr Anna Skuzińska, kierownik kierunku psychologia na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu.

 

 

Elbląska Uczelnia Humanistyczna od października 2019r. otwiera pięcioletnie magisterskie studia psychologii w trybie niestacjonarnym i stacjonarnym. Moduły do wyboru proponowane przez uczelnię w trakcie studiów to: psychologia edukacji i wychowania, psychologia organizacji i biznesu, psychologia uzależnień i promocja zdrowia, oraz psychologia kliniczna. Centrum Rekrutacji EUHE pokój 110: tel (55) 239 39 55; (55) 239 38 10 lub 512 543 321, email: [email protected]; strona www: http://www.euh-e.edu.pl/s/m/481/kontakt-rekrutacja

Obserwuj nas na Facebooku https://www.facebook.com/ElblaskaUHE/

 

*Magdalena Spryszyńska, dr nauk społecznych w zakresie psychologii, psycholog szkolny, terapeuta, wykładowca, szkoleniowiec, prowadzi prywatną praktykę psychologiczną, w ramach której udziela wsparcia i poradnictwa psychologicznego m.in. dla podopiecznych MOPS, GOPS, DPS oraz placówek wsparcia dziennego a także osób prywatnych.

 

----- artykuł sponsorowany -----

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:Pozostałe