Pożar marketu w Braniewie

  • 16.07.2019, 10:07 (aktualizacja 16.07.2019, 10:13)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Pożar marketu w Braniewie Straż Pożarna w Braniewie
W poniedziałek, 15 lipca około godz.09:00 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o pożarze materiałów zgromadzonych w pobliżu jednego ze sklepów handlowych w Braniewie przy ulicy Królewieckiej.

 

Do działań skierowano dwa ciężkie pojazdy pożarnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie. Na miejscu pożaru okazało się, że ogniem objęte są materiały zgromadzone bezpośrednio przy obiekcie handlowym, a płomienie przedostały się na konstrukcję ściany bocznej oraz dachu. Strażacy oprócz gaszenia pożaru rozpoczęli również ewakuację pracowników i osób, które znajdowały się w chwili wybuchu pożaru wewnątrz sklepu.

Z uwagi na wielkość obiektu i jego charakter na miejscu skierowano łącznie dziesięć pojazdów ratowniczych z KP PSP w Braniewie oraz jednostek OSP Frombork, Braniewo, Gronowo i Lipowina. Teren wokół punktu handlowego na czas prowadzonych działań gaśniczych zabezpieczali braniewscy policjanci.

Strażacy obecni na miejscu prowadzili działania ratownicze zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz, gdzie z wykorzystaniem podnośników hydraulicznych usunięto część poszycia konstrukcji zewnętrznej w celu dotarcia do ognisk pożaru. Gęsty dym wypełnił całe wnętrze obiektu handlowego, co nie ułatwiało pracy dla obecnych na miejscu pożaru strażaków. Po blisko dwóch godzinach działań ratowniczych pożar został ugaszony, a ukryte zarzewia ognia zlokalizowane i dogaszone.

Źródło: Straż Pożarna Braniewo

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe