Dworzec w Elblągu - żenada na całą Polskę?

  • 10.07.2019, 11:24 (aktualizacja 11.07.2019, 10:24)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Dworzec w Elblągu -  żenada na całą Polskę? fot. Truso.tv
Tak twierdzą politycy partii Razem, którzy domagają się między innymi przywrócenia stanowisk pracy.

 

-"Kolejny już rok nie można rozwiązać idiotycznego problemu z otwarciem kasy biletowej na elbląskim, niedawno wyremontowanym i w pełni do tego przygotowanym, dworcu kolejowym. Przewoźnik odpowiedzialny za stworzenie tego stanowiska - POLREGIO robi sobie zwyczajnie jaja z ludzi i łamie prawo uniemożliwiając pasażerom zakup biletu na podróż. Natomiast władze miasta kpią ze swoich mieszkańców udając, że wszystko jest w porządku."

- czytamy na stronie Partii Razem, oddział Warmińsko-Mazurski.

Politycy partii Razem domagają się konkretnych działań i nacisku na spółkę kolejową, by przywróciła stanowiska pracy. Oprócz tego partia Razem chce by na czas rozstrzygania przetargów udostępnione były dodatkowe automaty biletowe oraz by w przypadku niemożności kupienia biletu na dworcu, takowy można było kupić u konduktora bez dopłaty.

Interwencja w sprawie dworcowych kas

Prezydent Witold Wróblewski po raz kolejny interweniuje w sprawie obsady kas na elbląskim dworcu kolejowym. W miniony piątek do Przewozów Regionalnych sp. z o.o. Oddział Warmińsko-Mazurski z siedzibą w Olsztynie skierowane zostało pismo wskazujące na ten powracający problem.

O otwarcie dodatkowej kasy dworcowej prezydent zwracał się w minionym roku także w okresie wakacyjnym. Wtedy problem udało się rozwiązać poprzez otwarcie drugiej kasy i ustawienie biletomatu w hali dworca. Problem pojawił ponownie po pierwszym kwartale tego roku, kiedy znów druga kasa pozostała bez obsady. Wówczas prezydent ponowił interwencję, a w związku z tym, że do chwili obecnej kasa jest zamknięta, na początku lipca po raz kolejny skierował pismo do Przewozów Regionalnych

- Rozpoczął się sezon wakacyjny, a tym samym zwiększone zainteresowanie przejazdami kolejowymi. Dworzec w Elblągu jest wyposażony jedynie w jedną czynną kasę biletową przed którą tworzą się często duże kolejki. W ubiegłym roku, w wyniku moich wniosków i wspólnych działań udało się postawić automat biletowy w hali dworca. Spotkało się to z bardzo pozytywnym oddźwiękiem ze strony pasażerów. Część podróżnych, szczególnie osób starszych, wciąż jednak preferuje konwencjonalny kanał sprzedaży jakim jest zakup biletu „w okienku”.

Reagując na otrzymywane sygnały, odnośnie poruszonego problemu od mieszkańców, nalegam na jak najszybsze i  skuteczne kroki zmierzające do otwarcia drugiej kasy biletowej na dworcu w Elblągu. Jako podmioty świadczące usługi dla zaspokajania potrzeb mieszkańców jestem przekonany, że takie udogodnienie będzie nie tylko z korzyścią dla mieszkańców, ale również dla wizerunku spółki kolejowej – podkreślił w swoim piśmie prezydent.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Falk
Falk 14.07.2019, 12:28
nie glosujcie na starych wyzeraczy tylko na mlodych
szad
szad 11.07.2019, 08:52
może ten lanser Wcisła zajmie się tą sprawą, jak w tamtym roku, on tak się przejmuje mieszkańcami, a szczególnie przed wyborami, bo mu stołek sprzed ryjka ucieka i słusznie
Na PiS szczam
Na PiS szczam 11.07.2019, 04:33
Szczam na PiS
jola7
jola7 11.07.2019, 12:11
Szczam na ciebie bezmozgowcu.
Nnn
Nnn 10.07.2019, 16:44
Np w Holandii też są automaty z biletami w kilku jezykach i nie Kupisz w kasie ale jak ktoś nie umie bądź ma problem jest biuro informacji i pomoże ktoś zawsze więc nie wiem oco chalo?
budyniowa panna
budyniowa panna 10.07.2019, 14:31
jasne! juz widze jak moja babcia, ktora porusza sie na wozku daje sobie rade z biletomatem albo zakupami w necie
Elblążan in
Elblążan in 11.07.2019, 06:46
To wszystko jest do ogarnięcia..Pomyśl tylko, jakby kościół wprowadził spowiedź "tylko" online to moment by nasze seniorki by to umiały. To był żart ... Rozumiem Ciebie od kilkunastu lat nie mieszkam w e-gu ale tu spędziłem ponad 28 lat życia. Gdy wracam nie ogarniam niektórych rzeczy . To co naturalne i oczywiste dla Elblążan nie musi takim być dla innych.
No to dobrze
No to dobrze 10.07.2019, 14:56
Od pomocy babci jesteś ty.
Tramwajarz
Tramwajarz 10.07.2019, 14:27
POLREGIO to nie PKP...
Piotr
Piotr 10.07.2019, 22:33
Polregio jest częścią PKP'u.
Elblazanka
Elblazanka 10.07.2019, 12:18
Tak tylko chcac kupić bilet w biletomacie tez sa spore kolejki mialam sytuacje ze zaplacilam i nir wydał mi biletu . I ani biletu ani kasy .
Elblążanka
Elblążanka 10.07.2019, 11:58
Nie wiem na czym polega problem skoro można kupić bilet w biletomacie lub przez internet i zajmuje to minutę.
Klient
Klient 10.07.2019, 11:51
Nie wiem z czego jest robione hallo skoro stoi biletomat i mozna w 5 sekund kupic bilet,nawet gdy kasa jest zamknieta.
j21
j21 10.07.2019, 11:57
Należy wrzucić tylko monety, ponadto problem ze znizkami. Więc biletomat nie spełnia funkcji.
MIESZKANKA DZIURY
MIESZKANKA DZIURY 10.07.2019, 11:49
WIELKA DZIURA ELBLAG.
EDA
EDA 17.07.2019, 11:33
To dlaczego wciąż tu mieszkasz? Tyle jest miast w Polsce i na świecie. Czas znaleźć swoje miejsce na ziemi i przestać narzekać. Mi akurat mieszka się dobrze. Morze blisko, jeziora blisko, dobry dojazd do Gdańska. Nie rozumiem ludzi, którzy narzekają, a nic nie robią, żeby zmienić swoje życie.
Sentymentalna Patriotka
Sentymentalna Patriotka 17.07.2019, 04:36
Ty sama jesteś dziura ❗

Nie mieszkałam w Elblągu od 1966 roku, ale kocham miasto swojego dzieciństwa i gdy po raz pierwszy odwiedzałam kraj, to odwiedziłam i pokazywałam córce Sopot, gdzie się urodziłam i nawet uprzejmi ludzie wpuścili nas do mieszkania, i tak samo było w Elblągu pod obydwoma adresami, tylko w Szczecinie nie doczekałyśmy się mieszkańców.
Powiecie sentyment, oczywiście, a jakże by mogło być inaczej, nie uczono mnie "kalać swojego gniazda", a tem bardziej, gdy nadal w nim mieszkasz. Pod siebie robią tylko niemowlęta.

Sentymentalna Patriotka.

Pozostałe