Nawet 1000 zł kary i zatrzymanie prawa jazdy. Dziś akcja drogówki!

  • 09.07.2019, 11:12
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Nawet 1000 zł kary i zatrzymanie prawa jazdy. Dziś akcja drogówki! fot. Łukasz Nosarzewski/Ilustracja do tekstu
Dziś, 9 lipca w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W działaniach weźmie udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego.

 

Kaskadowy pomiar prędkości polega na  prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Dzięki takiej taktyce policjanci będą karać tych, którzy po minięciu pierwszego patrolu przyspieszają uznając, że "zagrożenie" minęło. W skrajnym przypadku w ciągu kilkunastu minut można otrzymać dwa mandaty na kwotę 500 zł każdy 

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Niemniej jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu tym gorsze postrzeganie otoczenia i dłuższa droga hamowania, co może skutkować tragedią na drodze.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Ponadto działania mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Red.

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anonim
Anonim 10.07.2019, 17:11
Bardzo dobrze moze jak beda czesciej kontrole bedzie bezpiecznej i tu nue chodzi o nabijanie w kieszen kasy tylko o ludzkie bezpieczenstwo
Kwiatuszek
Kwiatuszek 10.07.2019, 13:54
Ludzie !!! Trzeba bylo iść do policji... a nie teraz pisac jakies bzdety. Praca jak praca .. robią co muszą. Wiadomo nikt nie lubi mandatow. Dzięki nim jest bezpieczniej w tym Elblągu !!! Miłego dnia ;)
prawda prawda
prawda prawda 09.07.2019, 21:22
to bardzo ciekawe bo to magiczne bmw przy wezle bogaczewo robi czesto 140km/h na ograniczeniu do 100 tylko po to zeby podpuszczac i podganiac innych. nie uzywaja kierunkow, zapier. bokiem po modrzewinie. ze jeszcze im nikt nie zabral uprawnien.
ślimak
ślimak 09.07.2019, 19:26
Maszynka do robienia kasy włączona....
Obserwator
Obserwator 09.07.2019, 18:56
Wszędzie Żaba taki medialny się zrobił, chyba awans dostanie?
Opi
Opi 09.07.2019, 14:39
Kolejne chamskie zbieranie kasy, z bezpieczenstwem nie majace nic wspolnego.
Wojtek
Wojtek 09.07.2019, 12:24
Chyba pchanie kasy w kieszenie . I tam gdzie postawione sa znaki 40 bez uzasadnienia

Pozostałe