×

Zderzenie pojazdów przy CH Ogrody nagrała kamera. [WIDEO]

  • 17.06.2019, 20:15 (aktualizacja 17.06.2019, 20:27)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
1_nagranie-.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do tej kolizji doszło w miniony piątek na słynnym już z podobnych zdarzeń drogowych skrzyżowaniu przy CH Ogrody. Drogówka w Elblągu przypomina : to nie rondo!

 

-"To zwykłe skrzyżowanie, którego kształt może mylić kierujących, ale jest prawidłowo oznakowane, jest sygnalizacja świetlna, która kieruje ruchem. Na tym skrzyżowaniu zachowujemy się jak na klasycznym skrzyżowaniu,  czyli w momencie kiedy skręcamy w lewo, ustępujemy oczywiście pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z przeciwka, musimy mieć również na względzie, że jest torowisko i oczywiście tramwaje mają tam bezwzględne pierwszeństwo"

- tłumaczy komisarz Tomasz Krawcewicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Autorem nagrania jest Pan Michał Siemoński, za udostępnienie nam nagrania serdecznie dziękujemy.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gg
gg 18.06.2019, 21:33
Największa zmyłka to że do CH Ogrody jest lewoskręt z sygnalizatorem i auta tam stojące mylą kierowców. Wygląda to tak jakby dla Dąbka od Jana Pawła było czerwone.
Nik
Nik 18.06.2019, 13:55
Zderzenie, nikt dłuższy czas nie wychodzi z aut... Ale żeby się ktoś przejął i ruszył z pomocą to nie widać! Za to powinny być kary!
Re
Re 18.06.2019, 12:33
Odpowiedz do ucznia tak ten niebieski miał pierwszeństwo
pop
pop 18.06.2019, 08:30
Ten niebieski ostro naciskał ,tak szybko po miescie jezdzic to trzeba miec cos z deklem.
Zamiejscowy
Zamiejscowy 18.06.2019, 13:26
A z jaką predkością jechał jeśli można wiedzieć ? Bo jestem ciekaw a widzę znasz odpowiedź.
Xyz
Xyz 18.06.2019, 00:34
Mam ryske to jest super rondo na nowo wylakierowane auto
Kasztanowy Krol
Kasztanowy Krol 17.06.2019, 22:34
Zrobcie rondo gamonie az sie prosi.
Jarek
Jarek 18.06.2019, 04:30
Gamon to ty jeztes jak przepisow nie znas,
Uczen
Uczen 17.06.2019, 22:24
To wychodzi na to że kierowca pojazdu niebieskiego miał pierwszeństwo?
Zamiejscowy
Zamiejscowy 18.06.2019, 13:18
A co masz co do tego jakieś wątpliwości ?
Drok
Drok 17.06.2019, 22:10
Trochę za szybko jak na zielone przy ograniczonym polu widzenia. A gdyby na pasy weszło dziecko.
Zamiejscowy
Zamiejscowy 18.06.2019, 13:20
To by było potrącony z winy własnej winy lub opiekuna bo nie mógł w tym momencie znajdować się na przejęciu. PS. a gdyby obok wykoleił się tramwaj ? albo spadł meteoryt ?
Zzzz
Zzzz 18.06.2019, 18:20
*** się w lepetyne
Zamiejscowy
Zamiejscowy 19.06.2019, 07:35
Ze względu na czerwone śwatło nikt nie powinien na przejściu (przecinającym tor jazdy błękitnego auta) się znajdować. Dla Ciebie jest to najwyraźniej zbyt skomplikowane do zrozumienia. Ale się nie dziwię widząc Twoją twórczą odpowiedź.
E
E 17.06.2019, 22:08
Skoro było juz tyle kolizji i zapewne będzie jeszcze wiele to może wystarczy zmienić te okrągłe kółko w środku i przestanie mylić nie patrzących na znaki???
Mayk
Mayk 17.06.2019, 21:29
Mylą z ruchem okreznym tez mi tak wyjachal baran
rath
rath 17.06.2019, 21:03
Czemu samochód na lewym pasie nie jechał? Świateł niestety nie widać.
Faith
Faith 17.06.2019, 21:07
Nie jechał bo to tylko lewoskręt, który zmienia się na zielone później niż pasy do jazdy prosto i do skrętu w prawo.
miejscowy
miejscowy 17.06.2019, 23:15
Tam nie ma żadnego lewoskrętu. Wszystkie światła zapalają się jednocześnie. Z tego pasa również można jechać na wprost.
Zamiejscowy
Zamiejscowy 18.06.2019, 13:17
Ty tak na serio czy głupiego udajesz ? nie trzeba być miejscowym żeby zauważyć, że lewy pas (tam gdzie stoi niebieskie bmw) się kończy i służy do skrętu w lewo.
Miejscowy z Elblaga
Miejscowy z Elblaga 18.06.2019, 10:12
Tam sa 3 pasy!! Dwoma jedziesz prosto a trzeci skręca tylko w lewo- światła ma oddzielne.....!!!
tubylec
tubylec 18.06.2019, 00:26
nie wiem jak kiedyś ale aktualnie jest tam sygnalizator kierunkowy i stojące na nim auta mylą własnie takich asów kierownicy jak na ww filmie
Kierowca
Kierowca 21.06.2019, 21:18
Tak kończą mistrzowie kierownicy, którzy nie ogarniają, że lewoskręt (srebrne auto), który NIE JEST BEZKOLIZYJNY, nie jest bezkolizyjny bez powodu.

Pozostałe