Elbląg: 20-latek ukradł 6 rowerów, teraz odpowie przed sądem

  • 14.06.2019, 11:35
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląg:  20-latek ukradł 6 rowerów, teraz odpowie przed sądem fot. KMP Elbląg
Policjanci z wydziału zwalczania przestępczości związanej z mieniem zatrzymali 20-latka trudniącego się kradzieżami rowerów. Mężczyzna na przełomie maja i czerwca ukradł i sprzedał 6 rowerów. Teraz odpowie za to przed sądem.

 

20-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali już część skradzionych jednośladów. Mężczyzna działał na przełomie maja i czerwca tego roku. Wybierał słabo zabezpieczone lub pozostawione „na chwilę” przez właściciela. Skradzione rowery następnie sprzedawał. 20-latek działał w Elblągu, Tolkmicku i Suchaczu. Usłyszał 6 zarzutów gdzie łączna wartość skradzionych rowerów to ponad 7 tysięcy złotych. Mężczyzna był już wcześniej notowany. Teraz jego sprawa trafi do sądu.

Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu rowerów. Wybierajmy solidne kłódki i blokady, które zniechęcą złodziei i uniemożliwią kradzież. Wartość roweru liczona jest obecnie w tysiącach złotych a czasem przekracza 3-4 tysiące więc może to być atrakcyjny „łup” dla złodzieja. Pamiętajmy o tym.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KAT.
KAT. 14.06.2019, 13:16
Gdybym go złapał na kradzieży zniknął by na wieki.

Pozostałe