Patrol drogówki w Elblągu uratował życie 58-latka

  • 13.06.2019, 11:35
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Patrol drogówki w Elblągu uratował życie 58-latka
Policyjny patrol zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Po chwili okazało się, że 58-latek nie oddycha. Policjanci prowadzili resuscytację dopóki nie przywrócili akcji krążeniowo-oddechowej.

 

Było chwilę po godzinie 7 rano gdy policjanci z ruchu drogowego: asp. Wojciech Czech  i st. sierż. Małgorzata Sapińska zauważyli grupę osób stojących na chodniku nad leżącym mężczyzną.

Było to w okolicach targowiska miejskiego przy ul. Płk. Dąbka.  Policjanci od razu sprawdzili czynności życiowe leżącego mężczyzny. Nie oddychał a jego serce nie biło. Od razu przystąpili do resuscytacji.

Do przyjazdu karetki udało im się przywrócić oddech i krążenie. Nieprzytomny 58-latek został przewieziony karetką do szpitala i trafił pod opiekę lekarzy. W szpitalu po 3 dniach odzyskał przytomność. Dalej przebywa w placówce, ale jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Insp. Robert Muraszko Komendant Miejski Policji w Elblągu podziękował policjantom za szybką i prawidłową reakcję. Znaleźli się bowiem w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i zadziałali w tak jak byli do tego szkoleni.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kowals
Kowals 25.06.2019, 06:31
Brawo
Misiek
Misiek 14.06.2019, 15:00
Śliczna ta policjantka!
Dan
Dan 14.06.2019, 09:39
Super. Pochwały jak najbardziej zasłużone. No i jaka ładna pani policjantka😀
Gal
Gal 13.06.2019, 23:25
Super ! Wszystko fajnie, szkoda tylko, że nikt nie wspomni jak przez te kilka dni walczono o życie tego człowieka w szpitalu ... Wspaniała reakcja policji , taka jaką powinni uczynić , ale to nie tylko ich zasługa >.
Zaglebianka
Zaglebianka 13.06.2019, 22:06
Jednym słowem trzeba mieć szczęście mi na sorze nie pomogli odeslali do rodzinego a prawie by mnie już tu nie było gdyby nie to że musiałam stracić przytomność żeby trafić na sor
Jola
Jola 13.06.2019, 20:29
Bo jak ktoś leży na chodniku leży to jest pijany lepiej stać i robić zdjęcia a nie pomoc jest u nas znieczulica
Jola
Jola 13.06.2019, 20:30
Brawo dla policji
Zofia
Zofia 13.06.2019, 19:32
Super ta nasza Policja ...
Mirek
Mirek 13.06.2019, 18:34
Jeżeli tak było to jak Pan napisał to dziękuję kierowcy autobusu i Panu zsamochodu również
Marecki p.
Marecki p. 13.06.2019, 17:03
Takich ma elbląg policjatów .gratulacje
mc
mc 13.06.2019, 16:21
Brawo WY .
M k
M k 13.06.2019, 15:42
Ludzie nie wiedzą że ich może to też spotkać i co dalej stać i się gapić znieczulica nie zna granic
Aga
Aga 13.06.2019, 14:57
No oczywiscie stare rynkowe renty stały/stali i żadnej reakcji!!
Jack76523
Jack76523 13.06.2019, 14:01
A grupka gapiów obserwował leżącego mężczyznę. I żadnej reakcji
Paweł
Paweł 13.06.2019, 13:44
Gosiu Gratulacje!
Mirek
Mirek 13.06.2019, 13:41
Bardzo dziękuję za uratowanie życia mojemu bratu
B
B 13.06.2019, 17:45
Panie Mirku w artykule nie ma żadnej informacji, że to kierowca autobusu zatrzymał się bo zobaczył leżącego człowieka i zaczął reanimacje i to on przywrócił pana bratu czynności życiowe, a policjant przejął resuscytację i dalsze działania karetka była już wezwana przez pana, który się zatrzymał za autobusem.
Wiemkto
Wiemkto 14.06.2019, 09:13
Fachowe sformułowania w wypowiedzi B. Czuć, że zna się na rzeczy. Co ona (ta osoba) w tym czasie robiła? Każda pomoc w takiej sytuacji potrzebna
Mirek
Mirek 13.06.2019, 22:44
A o której godzinie to dokładnie było pewnie Pan wie skoro był pan świadkiem proszę o odpowiedź
B
B 14.06.2019, 19:25
Była godzina 7:12 kurs ósemki w stronę ul Odrodzenia .Chcę dodać że była jeszcze jedna kobieta ,która pomagała .Z pozdrowieniami i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla pana brata
lax
lax 13.06.2019, 12:18
bardzo świetna reakcja ale przypominam panu redaktorowi - "zadziałali w tak jak byli do tego szkoleni" - policjanci są szkoleni i umilą postępować w takich sytuacjach
erni
erni 09.08.2019, 22:19
Panie lax z tego co wiem aktualna edukacja w szkole przygotowuje młodych ludzi do udzielania pierwszej pomocy i twierdzenie, że policjanci byli do tego szkoleni jest co najmniej słabe aktualnie reagować powinien każdy kto widzi i jest na miejscu a nie szukać pomocy tylko w służbach pierwsza pomoc jest dla wszystkich a nie tylko dla wybranych
x
x 13.06.2019, 12:01
Gratulację! Mogą być Państwo z siebie dumni! Uratowaliście człowiekowi życie, to się bardzo ceni!
xzzz
xzzz 13.06.2019, 11:45
brawo, aż miło czytać takie rzeczy.!!!

Pozostałe