"Life is like" - Premierowy pokaz spektaklu grupy teatralnej „Nietentego

  • 12.06.2019, 13:55
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
"Life is like" - Premierowy pokaz spektaklu grupy teatralnej „Nietentego Fot. nadesłane
Zapraszamy do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na pokaz podsumowujący roczną pracę w sezonie 2018/2019 grupy teatralnej "Nietentego", działającej przy Teatrze Sewruka. Pokaz odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2019 r. na Dużej Scenie o godz. 17.00.

Grupa teatralna „Nietentego” prowadzona przez Piotra Boratyńskiego skupia uczniów szkół podstawowych, licealnych i ponad licealnych. Członkowie, pod opieką artystyczną Piotra Boratyńskiego, realizują spektakle, happeningi, etiudy teatralne, przygotowując się do udziału w festiwalach, warsztatach teatralnych, czy statystowaniu w spektaklach repertuarowych Teatru.

Grupa „Nietentego” zaprezentuje spektakl pt. „Life is like” podsumowujący roczną pracę jaką młodzież wykonała na warsztatach teatralnych w kończącym się właśnie sezonie.

-Chcemy pokazać problemy jakimi współcześnie żyją młodzi ludzie. "Life is like" to spektakl traktujący o internetowym ekshibicjonizmie, zwłaszcza młodych ludzi, którzy za aprobatę wyrażoną w internecie w postaci lajka, suba czy share'a, gotowi są zrobić wszystko, ośmieszając się, obnażając czy nawet ryzykując życie - zapowiada Piotr Boratyński.

Internetowi blogerzy, vlogerzy i youtuberzy stają się współczesnymi idolami. Najczęściej niestety nie przekazują żadnych wartości, a niosą tylko złe wzorce i przykłady bezmyślnego zachowania. Ich działania spotykają się z ogromną aprobatą i zainteresowaniem ze strony nie tylko rówieśników czy innych internautów, ale także dzieci. Tworzy się błędne koło powtarzania głupich pomysłów oraz działań, które prowadzi do przekraczania kolejnych granic.

- Świat internetu przedstawiony będzie w sposób groteskowy, karykaturalny. Spektakl składać się będzie z kilku etiud opowiadających historie często chorobliwego uzależnienia od internetu - mówi Piotr Boratyński.

Zagubieni wśród wirtualnej rzeczywistości młodzi ludzie coraz częściej tracą kontakt z realnym życiem. Walka o like'a rozprzestrzenia się jak choroba zarażając kolejne osoby. Spektakl nie skupi się jednak tylko na złych stronach internetu, ale pokaże także te dobre, które niesie za sobą to narzędzie. Szeroka dostępność i wielotysięczny odbiór pozwala z wielkim sukcesem prowadzić często spektakularne akcje charytatywne. Internet w zależności od tego w jakim celu jest używany, może stworzyć niepowtarzalną okazje do czynienia dobra lub stać się nośnikiem głupoty i w efekcie ludzkiego nieszczęścia.

 

Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Zapraszamy w piątek, 14 czerwca o godz. 17.00 na Dużą Scenę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe