W ten sposób bardzo szybko odmrozisz szyby! [WIDEO]

  • 16.12.2018, 11:38 (aktualizacja 02.01.2019, 12:00)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
W ten sposób bardzo szybko odmrozisz szyby! [WIDEO] fot. Łukasz Nosarzewski
Skrobanie szyb to w obecnym okresie codzienna zmora kierowców, którzy są zmuszeni parkować samochód "pod chmurką" Jak sobie radzą?

Najwięcej kierowców walczy z zamarzniętymi szybami klasycznie - zmiotką i skrobaczką. Część robi to przy włączonym silniku, wówczas skrobanie idzie dużo łatwiej, jednak jest to ryzykowne, bowiem wg obowiązujących przepisów jest to wykroczenie - na mocy ustawy o ruchu drogowym, kierowcy mogą otrzymać mandat za pozostawienie samochodu z włączonym silnikiem. Ponadto przepisy przewidują mandaty za nadmierną emisję spalin do środowiska i hałas silnika.

Okazuje się, że jest jednak jeszcze lepszy sposób, który opracował amerykański meteorolog Ken Weathers.

Amerykański meteorolog Ken Weathers opracował miksturę, która składa się z wody i alkoholu (np. denaturatu). Przygotuj dutelkę z atomizerem, wlej do niej trzy czwarte alkoholu (np. denaturatu) i jedną czwartą wody (najlepiej destylowanej). 

Po przygotowaniu mikstury, wystarczy już tylko spryskać szybę płynem, odczekać chwilę i usunąć lodową maź za pomocą wycieraczek lub ściągaczki. 

Dlaczego taki specyfik błyskawicznie rozprawi się z lodem? Wszystko opiera się na tym, że alkohol ma znacznie niższą temperaturę zamarzania niż woda (np. czysty alkohol etylowy zamarza w temperaturze -114°C, a 40 proc. roztwór alkoholu przy ok. - 40° C).

Źródło: Onet

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bartek
Bartek 16.12.2018, 16:35
Tak tylko nikt nie pomyślał o tym że denaturat zostawia straszny odor który szybko nie wywietrzeje. Przy czym alkohol szkodzi na uszczelki i lakier tak samo jak odmrazacze do szyb.
Henio
Henio 16.12.2018, 11:52
Dobry pomysł!

Pozostałe