Do Elbląga zawitała ogólnopolska kampania pn. „Bezpieczny Maluch”

  • 24.05.2019, 12:07 (aktualizacja 24.05.2019, 12:12)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Do Elbląga zawitała ogólnopolska kampania pn. „Bezpieczny Maluch” fot. WSZ w Elblągu
W bezpłatnych warsztatach zorganizowanych 22 maja w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu wzięły udział przyszłe mamy oraz świeżo upieczeni rodzice.

 

Kampania „Bezpieczny Maluch” trafiła już do wielu miast naszego kraju. To projekt  skierowany na edukację kobiet w ciąży i młodych rodziców w zakresie ich pełnego bezpieczeństwa. Cel kampanii to zwiększenie świadomości na temat bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc młodym rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka.

Zdaniem uczestników tematy warsztatów okazały się bardzo różnorodne, począwszy od sposobów prawidłowego udzielania pierwszej pomocy kobiecie w ciąży i niemowlęciu, poprzez bezpieczeństwo tych osób w czasie podróży autem, po najczęściej występujące  zagrożenia, właściwą pielęgnację, żywienie, laktację i prawidłowe karmienie niemowląt, aż po rolę, jaką w przyszłości odgrywać mogą komórki macierzyste. To zagadnienia, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.

Warsztaty w ramach kampanii "Bezpieczny Maluch" poprowadzili Piotr Piotrowski - instruktor kampanii, Karolina Witkowska - konsultant medyczny w Polskim Banku Komórek Macierzystych oraz Elżbieta Winiarczyk - Certyfikowany Doradca laktacyjny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu.

Źródło: WSZ w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe