Magda Gessler i jej Kuchenne Rewolucje w Elblągu [ZOBACZ ODCINEK]

  • 23.05.2019, 19:30
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Magda Gessler i jej Kuchenne Rewolucje w Elblągu [ZOBACZ ODCINEK] fot. Kuchenne Rewolucje/materiały prasowe
Dziś, 23 maja na stacji TVN został wyemitowany odcinek Kuchenny Rewolucji z Elbląga. W programie wystąpiła restauracja "Złote Jajo" (dawniej Złota Kura).

 

ZOBACZ KUCHENNE REWOLUCJE W RESTAURACJI ZŁOTE JAJO - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

- "Już nie Złota Kura, a Złote Jajo, skąd ten pomysł? Marta wspierana przez męża Sebastiana prowadzi restaurację „Złota kura” w Elblągu już od kilku lat. Miejsce z blisko 27-letnią historią stworzyła jej teściowa, Dorota. Z sukcesem prowadziła dawniej bar z kurczakami z rożna, które można było zamówić przez telefon. W latach dziewięćdziesiątych uchodziło to za nowość, która gwarantowała powodzenie lokalu. Przez lata prosty bar zamienił się w restaurację z prawdziwego zdarzenia. Czasy, kiedy przed „Złotą kurą” ustawiały się kolejki głodnych gości, minęły jednak bezpowrotnie. Po śmierci Doroty, restaurację przejęła jej synowa Marta. Kobieta czuła się w obowiązku kontynuować rozpoczęte dzieło. Obecna właścicielka i szefowa kuchni wciąż piecze na rożnie kurczaki według receptury Doroty. Utrzymanie restauracji traktuje bowiem jako misję. Sytuacja „Złotej kury” z roku na rok jest jednak coraz gorsza. Marta nie może jednak pogodzić się z wizją zamknięcia lokalu. Kobieta jest przekonana, że Dorota czuwa nad restauracją, a wszyscy pracownicy czują tam jej energię. W obliczu katastrofy na pomoc wezwano Magdę Gessler. A kiedy słynna restauratorka przyśniła się Marcie, wiedziała, że była to właściwa decyzja."

- czytamy w zapowiedzi odcinka Kuchennych Rewolucji z Elbląga.

Zmiany, zmiany i zmiany , czyli kulisy "Kuchennych Rewolucji"

-"Złota kura znosi złote jaja i tak to sobie wymyśliła Pani Magda Gessler. Pomysł nazwy Złote Jajo od razu nam się spodobał, wręcz byliśmy zachwyceni. Jest to w pewnym sensie nawiązanie do starej nazwy restauracji, to oczywiste, że kury znoszą jaja. Nazwa przewrotna, z humorem i mamy nadzieję, że nasza Złota Kura zniesie Złote Jajo i przyniesie szczęście właścicielom i restauracji"

- odpowiada nam menadżer restauracji "Złote Jajo".

Magda Gessler postanowiła zmienić nie tylko wystrój i nazwę , ale również serce każdej restauracji, czyli jej menu.

Kreatorka stylu i smaku wprowadziła do menu aż cztery przystawki: Francuskie foie gras czyli pasztet z kaczych i gęsich wątróbek, pstrąga z chrzanem i złotym jajem, galaretę z sosem tatarskim , carpaccio z polskiej polędwicy. Dania główne to kura zagrodowa na ostro z białą kiełbasą w D…., kura zagrodowa pieczona oraz kaczka z jabłkami.

Ale to nie wszystko do menu trafiła również zupa babci Gessler!

"Chodzi o kluski babci Gessler w rosole, to zupa z przepisu babci Magdy Gessler. Wywar jest przygotowywany kilka godzin z kaczek, gęsi, ogromu warzyw, majeranku a kluski są robione z parmezanu”

- "przychodzą do nas goście, którzy nigdy nie przepadali za rosołem (przyszli tylko spróbować ze względu na specyficzną nazwę) a przy wyjściu z restauracji biorą porcje na wynos"

- zdradza nam menadżer.

Menu w zasadzie w całości zostało zmienione,  poza jednym daniem, chodzi o legendarnego kurczaka, z którego od początku słynęła restauracja, choć i tu były pewne zastrzeżenia, przynajmniej na początku:

"Pani Magda Gessler początkowo była oburzona faktem serwowania kurczaka z rożna, twierdziła, że obecnie kurczaki są strasznie chemiczne, nabijane są różnymi substancjami, których nie można jeść. Wiecie Państwo my nie możemy zdradzać szczegółów rewolucji bo czekamy na rewizytę Pani Magdy, możemy tylko powiedzieć, że nasz kurczak nigdy nie był kupowany w marketach a przyprawa, którą stosujemy pochodzi  z dziada pradziada i Pani Magda jak się dowiedziała o całej historii restauracji i jej tradycji pozwoliła zostawić naszego tradycyjnego kurczaka"

- opowiada menadżer.

Menadżera restauracji zapytaliśmy również o współpracę z Magdą Gessler:

"Bardzo sympatyczna, ciepła i ekspresyjna osoba, oczywiście lubi krzyknąć  czasami nawet przeklnąć, ale to naprawdę rzeczywista, prawdziwa kobieta, która ma ogromną duszę, serce i humor."

ZOBACZ KUCHENNE REWOLUCJE W RESTAURACJI ZŁOTE JAJO - KLIKNIJ TUTAJ

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

xcvvv
xcvvv 24.05.2019, 09:06
nie było tak źle, w innych odcinkach było gorzej, ale ta pani właścicielka to lekko jakaś taka zakręcona

Pozostałe