Napad na magazyn broni. Oddział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu ćwiczy [ZDJĘCIA]

  • 21.05.2019, 16:43
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Napad na magazyn broni. Oddział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu ćwiczy [ZDJĘCIA]
10 maja żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu wzięli udział w ćwiczeniu epizodycznym wraz z żołnierzami 16 batalionu remontowego.

 

Trening ten pozwolił na przećwiczenie wszystkich etapów, jakie są przewidziane w działaniu w sytuacji napadu na pomieszczenia magazynu broni. Zagrożenie było tylko symulacją na potrzeby treningu, mimo to wszyscy zaangażowani działali szybko i skutecznie.

Sytuacja została sprawnie opanowana, a schwytani intruzi zostali zatrzymani. Podobne ćwiczenia odbywają się systematycznie po to, aby w realnym zagrożeniu wykazać się profesjonalnym i trafnym decyzyjnie podejściem do konkretnego już zdarzenia. 

/tekst: st. chor. Lidia Osik; fot.: Sławomir Wróblewski/

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tomek
tomek 21.05.2019, 17:51
MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator KAROL KOPCZYK mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r .BŁASZCZAK lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania

Pozostałe