Wirtualna Polska: Bałtyk pochłonie Gdańsk i Elbląg

  • 21.05.2019, 15:11
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Wirtualna Polska: Bałtyk pochłonie Gdańsk i Elbląg flood.firetree.net
Morze Bałtyckie zaleje Gdańsk i Elbląg, ale pod wodą znajdą się też m.in. Londyn, Nowy Jork i Szanghaj. Najnowsze badania naukowe pokazują, że poziom mórz i oceanów może się podnosić znacznie szybciej, niż do tej pory sądzono - donosi portal "Wirtualna Polska".

 

- "Woda będzie się podnosić dużo szybciej. Do tej pory uważano, że poziom mórz i oceanów wzrośnie o niecały metr do 2100 roku. Jednak najnowsze badania sugerują, że wzrost może być dwukrotnie większy."

- informuje "Wirtualna Polska" i przytacza wypowiedź profesora:

-"Istnieje niewielkie, ale statystycznie istotne prawdopodobieństwo, że Antarktyka Zachodnia będzie w bardzo niestabilnym stanie, a części wschodniej Antarktydy również zacznie topnieć "

- podkreśla prof. Jonathan Bamber z University of Bristol.

- "Wody mogą pochłonąć obszar wielkości Libii. Jeśli obecne tempo zmian klimatu się utrzyma, do 2100 roku morza zaleją w sumie 1,79 mln kilometrów kwadratowych powierzchni lądu. Pod wodą znajdą się np. Gdańsk, Elbląg, Londyn, Nowy Jork i Szanghaj. Oznacza to też zalanie ogromnych terenów wykorzystywanych w rolnictwie, m.in. Delty Nilu."

- czytamy dalej na Wirtualnej Polsce.

Przypomnijmy, że znany jasnowidz, zielarz i uzdrowiciel, przez wiele lat żyjący w Elblągu i tu pochowany na cmentarzu Dębica, powiedział, że przyjdą czasy, kiedy klimat w Polsce zmieni się na „równikowy” i będą rosły u nas owoce południowe. Potem Europę zaleje woda. Ojciec Klimuszko przepowiadał: Tu, gdzie jesteśmy dziś, będzie morze. Woda pokryje mój cmentarzyk…

Jak jednak dodaje portal Wirtualna Polska - najgorszego wciąż można uniknąć. Zdecydowane ograniczenie emisji gazów cieplarnianych zmniejszy tempo wzrostu poziomu wód. Szanse na ziszczenie się najczarniejszych scenariuszy wynoszą zaledwie 5 proc., ale naukowcy przestrzegają przed bagatelizowaniem zagrożenia. "Nawet 1 proc. szans oznacza, że możesz przeżyć powódź stulecia".

Źródło: Wirtualna Polska

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Powodzenia
Powodzenia 22.05.2019, 13:19
Predzej wyparuje woda od wysokich temperatur i bedzie problem z woda pitna niz nas zaleje. Bzdury
Kikimora
Kikimora 22.05.2019, 11:46
Pasłęk miastem portowym !❤️
Pigmej
Pigmej 22.05.2019, 02:33
Pasłęk nie naruszony to dobrze
qq
qq 21.05.2019, 18:30
czyli w wój z tym przekopem zaczekamy 80 tal i sam się zrobi
Realista
Realista 21.05.2019, 18:21
Ale bzdury jprdl.

Pozostałe