Dachowali, bo nietrzeźwy pasażer zaciągnął hamulec ręczny

  • 20.05.2019, 13:15
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Dachowali, bo nietrzeźwy pasażer zaciągnął hamulec ręczny
Jak szczęśliwie dowieźć na miejsce nietrzeźwego pasażera? Zdawać by się mogło, że bezpieczną podróż zagwarantuje trzeźwy kierowca. Odpowiedź na to pytanie nie będzie jednak już tak prosta po ostatnim zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na terenie gminy Orneta. Pretensje, kłótnia i promile w organizmie pasażera skłoniły go do zaciągnięcia w czasie jazdy hamulca awaryjnego. Pomimo groźnie wyglądającego dachowania, nikt poważnie nie ucierpiał.

 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (18.05.19) kilka minut po godzinie 20.00 między Ornetą, a Lidzbarkiem Warmińskim. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali samochód m-ki Volkswagen Golf wywrócony w rowie na dachu. Jak się okazało, podczas jazdy pasażer vw pokłócił się z 51-letnią partnerką, która kierowała pojazdem.

40-latek miał pretensje do kobiety i w trakcie jazdy chciał wysiąść z auta. W pewnym momencie mężczyzna zaciągnął hamulec awaryjny (ręczny) co spowodowało, że pojazd wpadł w poślizg, kierująca straciła nad nim panowanie i dachowała w przydrożnym rowie. Pasażer i kierująca pomimo skrajnie niebezpiecznej sytuacji na drodze wyszli z tego bez obrażeń.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że pasażer, mieszkaniec powiatu mrągowskiego był pijany. 40-latek za spowodowanie zagrożenia niebezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Źródło: Policja w Lidzbarku Warmińskim

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marian
marian 23.05.2019, 00:35
Patologia jak sku....
Gosc123
Gosc123 20.05.2019, 22:35
Poznałem kilka osób z Ornety i mimo młodego wieku byli mega zdegenerowani. Mentalność prostaków, lumpów...nie chce nikogo obrazić, ale tam to chyba niezły syf społeczny mieszka.
bez komentarza
bez komentarza 21.05.2019, 15:12
co za bzdura,jak mozna oceniać mieszkanców miejscowości po poznaniu kilku osób..w rodzinie masz wszystkich normalnych??

Pozostałe