W Elblągu ruszył Jarmark Świąteczny. [ZDJĘCIA]

  • 15.12.2018, 14:10
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
W Elblągu ruszył Jarmark Świąteczny. [ZDJĘCIA]
Bożonarodzeniowy jarmark (i w sobotę, i w niedzielę) rozpoczął się o godzinie 11.00. Swój udział w nim zgłosiło aż 80 wystawców. Na stoiskach można kupić m.in. chleby, potrawy świąteczne, miody, świece i wiele różnych wyrobów rękodzielniczych. To okazja na kupienie upominków dla bliskich lub świątecznych dekoracji do domów. Stoiska będą ustawione na ul. Stary Rynek i Rybackiej.

W sobotę od samego rana na elbląskiej starówce kusił zapach świątecznych potraw. 

 

Tradycją Świątecznych Spotkań Elblążan są koncerty. Nie zabraknie ich w oba dni. Scena usytuowana na placu przy katedrze ruszyła w sobotę o godz. 12:30. Na początek wystąpiły dzieci i młodzieży z elbląskich szkół i przedszkoli. Po nich zespoły z Kaliningradu – naszego miasta partnerskiego – oraz Szalone MDK i Szalone Małolaty MDK. Przed „szalonymi” o godz. 15 sceną zawładną aktorzy Teatru Qfer, którzy wystawią spektakl dla dzieci „Podwórko Dyzia Piórko”, a w niedzielę „Chłopską Chatę”. W niedzielę wystąpi również Bartek Krzywda wraz z Kolędnikami.

 

Przez cały będzie trwała zbiórka darów na rzecz elbląskiego schroniska dla zwierząt (przed Ratuszem Staromiejskim), natomiast od godz. 18:30 rozpocznie się licytacja na rzecz schroniska. Zbiórka i licytacja będą prowadzone także w niedzielę (początek licytacji godz. 14:30).

 

Gwiazdą soboty będzie Magda Steczkowska – początek koncertu godz. 19. Natomiast w niedzielę zaprezentuje się Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

 

Najważniejszym elementem świątecznych Spotkań Elblążan jest wspólna wigilia. Ta odbędzie się w niedzielę o godz. 15:45. 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wrdhi
Wrdhi 15.12.2018, 14:34
Super

Pozostałe