Grupa Żywiec z nowym Centrum Dystrybucji w Elblągu

  • 15.05.2019, 14:55
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Grupa Żywiec z nowym Centrum Dystrybucji w Elblągu fot. Truso.tv
Z początkiem maja Grupa Żywiec rozpoczęła obsługę logistyczną swoich klientów z nowego centrum dystrybucyjnego w Elblągu. To nowoczesne centrum może przygotować i wysłać w rynek nawet 150 samochodów ciężarowych z piwem na dobę. Wartość nowej inwestycji na elbląskiej Modrzewinie to kilkadziesiąt milionów złotych. Zatrudnienie w nowym centrum znajdzie blisko 100 osób.

 

Dostosowując się do zmian rynkowych Grupa Żywiec od lat inwestuje w elastyczność swojej produkcji i logistyki, aby jak najszybciej reagować na zmieniające się potrzeby klientów.

Elbląskie centrum, które jest już trzecią po centrach w Warce i Żywcu tego typu inwestycją w przestrzeń magazynową i dystrybucyjną, pozwoli zapewnić Grupie Żywiec lepszą dostępność produktu i bardziej efektywną obsługę logistyczną klientów z północy Polski. 

Ten nowoczesny obiekt usytułowany niecałe 10 km od drogi ekspresowej, wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie logistyki. Umożliwia między innymi kompletowanie dostaw z produktów dostarczonych z pozostałych browarów Grupy Żywiec.

Proces przyjęć i wydań w nowym Centrum Dystrybucji zorganizowany jest za pomocą 8 ramp załadowczych i 2 doków do załadunku naczep tyłem. Dzięki takim rozwiązaniom tygodniowa łączna ilość obsłużonych pojazdów ciężarowych może wynieść ponad 800.


Centrum jest także wyposażone w rozwiązania przyjazne środowisku. Obsługa palet w magazynie odbywa się wyłącznie z wózków elektrycznych czołowych 3,5 tony oraz 7 ton. Magazyn wykorzystuje energooszczędne oświetlenie LED. Budowa centrum trwała blisko 9 miesięcy. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Allcon z Gdyni.  

Red.

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LSb
LSb 16.05.2019, 07:17
Warto zaznaczyć fakt, że prawie cała załoga, starego magazyny Elbląskiego zakładu, dostała wypowiedzenia, a na jej miejscu jest pośrednik pracy.
Piwosz
Piwosz 16.05.2019, 06:47
Na zdjęciu nie ma magazynu o którym jest artykuł.
Gorka
Gorka 15.05.2019, 21:52
Wow, jaki piekny budynek Grupa Żywiec postawiła , tylko ze on juz jest od ponad 3 lat (Park Technologiczny)

Pozostałe