Węzeł Olsztyn Południe z kompletem łącznic

  • 08.05.2019, 16:50
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Węzeł Olsztyn Południe z kompletem łącznic fot. GDDKiA
19 kwietnia od godzin porannych wprowadzano etapami organizację ruchu polegającą na dopuszczeniu do użytkowania łącznic (L05a i L05b) na węźle Olsztyn Południe w ciągu trasy S51 stanowiącej obwodnicę Olsztyna. To ostatni fragment węzła, który był w budowie.

 

Dzięki zakończeniu budowy łącznic kierowcy mogą zjeżdżać z obwodnicy Olsztyna w stronę Olsztynka bez konieczności objeżdżania całego węzła. Łącznica pozwalająca na zjazd z S51 w kierunku Mrągowa pozostanie zamknięta do czasu zakończenia budowy całej obwodnicy.

10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu  drogi krajowej nr 16 pomiędzy  węzłami Olsztyn Zachód i Olsztyn Południe został otwarty 6 grudnia 2018 r. Wyjątkiem był tu węzeł Olsztyn Południe, na którym dokończenia wymagały dwie łącznice. Nie zostały one zbudowane ze względu na to, że kolidowały z postawioną wcześniej w tym miejscu wytwórnią mas bitumicznych. Dopiero po jej rozbiórce można było zająć się przygotowaniem nasypu. Oddanie tej łącznicy do użytku zakończyło budowę węzła Olsztyn Południe i tym samym zachodniego odcinka obwodnicy Olsztyna.

Źródło: GDDKiA Olsztyn

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe