Kierowcy spisali się na S7

  • 14.12.2018, 12:03 (aktualizacja 02.01.2019, 12:01)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Kierowcy spisali się na S7 fot. Łukasz Nosarzewski
Dziś, 14 grudnia po godzinie 9.00 na drodze S7 w kierunku Warszawy (4 km) doszło do groźnego zdarzenia drogowego, dzięki sprawnej akcji służb, udało się szybko udzielić pomocy osobom poszkodowanym oraz udrożnić ruch.

Do sprawnej akcji służb przyczynili się dziś również kierowcy, którzy na drodze S7 w kierunku Warszawy utworzyli "korytarz życia". Jego utworzenie potwierdził w rozmowie z nami komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Sprawnie utworzony "korytarz życia" umożliwił szybki dojazd służbom ratowniczym na miejsce wypadku. 

Korytarz życia, inaczej korytarz ratunkowy, to pas ruchu dla karetek pogotowia i innych pojazdów uprzywilejowanych, poruszających się w korku, między stojącymi samochodami. Korytarz życia pozwala na skrócenie czasu dojazdu samochodów ratunkowych do miejsca wypadku, a co za tym idzie - zwiększa szanse na uratowanie życia osobom poszkodowanym.

Gdy stoisz w korku i słyszysz sygnały nadjeżdżającej straży pożarnej, policji czy karetki, zjedź do swojej krawędzi drogi. W przypadku, gdy autostrada ma dwa pasy, kierowcy na lewym zjeżdżają zawsze na lewo, kierowcy na pozostałych pasach - na prawo. W ten sposób tworzy się szeroki pas, którym służby ratunkowe bardzo szybko mogą dojechać do poszkodowanych w wypadku.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Eltato
Eltato 01.01.2019, 04:19
Byłem i potwierdzam że można było ten korytarz życia zorganizować lepiej gdyby nie kierowca tira z przyczepą w kolorze niebieskim który do samego miejsca zdażenia popiedzielał lewym pasem i o ile się nie mylę to stał jako pierwszy przed wypadkiem
R
R 14.12.2018, 23:04
Zawsze jadac w korku czy to w miescie czy poza a przede wszystkim na ekspresówce lub autostradzie jade przy krawedzi. Czymś to jest spowodowane.
Zawodowy kierowca
Zawodowy kierowca 14.12.2018, 22:34
Byłem na zdarzeniu, potwierdzam, wyglądało profesjonalnie uczymy się ?
sdfghj
sdfghj 14.12.2018, 12:23
Brawo kierowcy!!!!

Pozostałe