Usłyszał zarzut zabójstwa, został aresztowany

  • 26.04.2019, 12:59 (aktualizacja 26.04.2019, 13:04)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
32-129877.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 64-latka podejrzanego o zabójstwo 65-latka. Do zbrodni miało dojść w jednym z domów na terenie gminy Lubomino. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w wielkanocna niedzielę (21.04.2019). Lidzbarscy policjanci zostali wezwani do jednego z domów na terenie gminy Lubomino. Na miejscu policjanci zastali leżącego zakrwawionego mężczyznę. Wezwany lekarz stwierdził zgon 65-latka.

Sprawą pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim zajęli się policjanci kryminalni z Ornety. Funkcjonariusze ustalili jak mogły wyglądać ostatnie minuty życia ofiary oraz osoby, które w tym czasie z nim przebywały. Wszystko wskazywało na to, że tuż przed śmiercią do pokrzywdzonego przyszedł znajomy mężczyzna.

Podczas spotkania najprawdopodobniej doszło do awantury, w trakcie której 64-latek miał wielokrotnie zadać pokrzywdzonemu wiele ciosów powodując u niego obrażenia. Jak ustalono w późniejszym postępowaniu, było to przyczyną śmierci pokrzywdzonego.Na podstawie przeprowadzonych czynności, oględzin i zabezpieczonych śladów na miejscu zdarzenia oraz przesłuchania świadków, funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego o ten czyn 64-latka. Jeszcze w dniu zdarzenia mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, jednak nie przyznał się do jego popełnienia. Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Teraz za zabójstwo 64-latkowi może grozić kara nawet dożywotnego pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Olsztynie

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe