Szwedzki policjant odwiedził elbląską komendę

  • 18.04.2019, 14:48
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Szwedzki policjant odwiedził elbląską komendę fot. KMP Elbląg
Inspektor Michał Mościcki, który na co dzień pracuje jako policjant w szwedzkim mieście Linkoping, odwiedził Komendę Miejską Policji w Elblągu. Policjant wymienił się naszywkami z elbląskimi policjantami oraz zrobił wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

 

We wtorek (16.04.19r) do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przyszedł mężczyzna, który poinformował dyżurnego, że jest kolegą po fachu pracującym w Szwecji.

Jak się okazało Pan Michał Mościcki ma 42 lata, a do Szwecji wyjechał 35-lat temu jako dziecko. Od zawsze Elbląg i Polska były i są w jego sercu. „Elbląg i okolice to moje rodzinne strony, tu się urodziłem”. Jak mówi szwedzki policjant „lubię tu wracać, bo czuje się tu dobrze.

Przyjeżdżam z żoną do Polski tak często jak pozwala mi na to praca”

– mówi Pan Michał.

„Bywam nad morzem, w Elblągu, i Trójmieście. Spędzamy tu święta Bożego Narodzenia. Teraz zostajemy na Wielkanoc, bo chcę pokazać mojej 12-letniej córce oraz 14-letniemu synowi jak w Polsce wygląda tradycja Świąt Wielkiej Nocy. Bardzo lubię być w święta w kraju”.

Michał Mościcki wymienił się z elbląskimi naszywkami

„Zachowam na pamiątkę te naszywki i na pewno znajdą one miejsce u mnie w pracy, aby przypominały mi Elbląg”. Cieszę się, że zostałem tu przez was potraktowany jak kolega

- mówi Michał Mościcki policjant ze Szwecji.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe