W sobotę na Starym Mieście ozdabiamy choinki

  • 13.12.2018, 10:10 (aktualizacja 13.12.2018, 10:35)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
W sobotę na Starym Mieście ozdabiamy choinki fot. UM Elbląg
Poniżej zapowiedź sobotnich atrakcji Świątecznych Spotkań Elblążan.

Kolorowy papier, wstążki, klej, może odrobina brokatu. Do tego szczypta chęci i pomysłowości. To wystarczy, by wykonać choinkowe dekoracje - łańcuchy, gwiazdki, bombki, czy inne ozdoby. A co dalej z nimi zrobić? Przynieść na starówkę i udekorować nimi świąteczne drzewka. Niech cieszą oczy rodziców, dziadków i wszystkich tych, którzy odwiedzą bożonarodzeniowy jarmark.

 

W sobotę 15 grudnia rozpoczynają się Świąteczne Spotkania Elblążan. Na jarmarku, jak co roku, na wiele atrakcji mogą liczyć najmłodsi elblążanie. Jednak teraz chcielibyśmy, aby te dni były wyjątkowe. Ale do tego potrzebne są wyjątkowe dekoracje. Stąd prośba do dzieci i młodzieży o własnoręczne ich przygotowanie. Ozdoby można zrobić samemu, wraz z rodzicami, mogą je wykonać całe grupy przedszkolne lub szkolne.

 

Dekorowanie drzewek rozpocznie się w sobotę o godz. 11. Cztery świąteczne choinki staną w doskonale widocznym miejscu, które będzie uwiecznione na setkach zdjęć - tuż przed sceną, na której będą występowali artyści – m.in. Magdalena Steczkowska i Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.

 

Jeśli ktoś nie przygotuje wcześniej ozdób, będzie mógł wykonać je w piernikowej chatce, która stanie na placu przy katedrze.

 

Po udekorowaniu choinki każdy będzie można skorzystać z pontonowej zjeżdżalni lub udać się w poszukiwania św. Mikołaja, który obiecał zjawić się w sobotę i niedzielę na elbląskiej starówce. Atrakcji dla dzieci i młodzieży będzie znacznie więcej. Serdecznie zapraszamy.

 

Łukasz Nosarzewski

 

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rambo
rambo 13.12.2018, 10:52
Fajnie

Pozostałe