Kierowca autobusu oglądał filmy z laptopa podczas jazdy? Mamy wyjaśnienie ZKM

  • 10.04.2019, 10:07
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Kierowca autobusu oglądał filmy z laptopa podczas jazdy? Mamy wyjaśnienie ZKM fot. Nadesłane
W poniedziałek, 8 kwietnia mieszkanka Elbląga wstawiła na portal społecznościowy Facebook zdjęcie kierowcy autobusu nr 13 z ostrzeżeniem :iż pan kierowca woli oglądać filmy w trakcie prowadzenia pojazdu niż zachować ostrożność na drodze.

 

O wyjaśnienie sytuacji i komentarz do zamieszczonego zdjęcia poprosiliśmy Zakład Komunikacji Miejskiej w Elblągu:

 - "Identyczna wiadomość dotarła do nas w poniedziałek poprzez nasz profil w serwisie Facebook. Natychmiast po otrzymaniu tej wiadomości poprosiliśmy o zgłoszenie się świadków tego zdarzenia i o uzupełnienie danych dotyczących daty i godziny (tych możemy się jedynie domyślać). ZKM wystąpił również do operatora o ustosunkowanie się do opisanej sytuacji. Zgodnie z otrzymanymi wyjaśnieniami, komputer wykorzystywany był do celów diagnostycznych, a nie jak zostało to opisane – rozrywki."

- informuje nas Michał Górecki, Kierownik Sekcji Organizacji Przewozów ZKM

 

Nadal czekamy na uzupełnienie informacji nt. daty i godziny zdarzenia, tak aby możliwe było dokładne sprawdzenie zgłoszenia.

- dodaje Michał Górecki.

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pasiek
pasiek 11.04.2019, 16:58
ZKM w Elblaga to jedna wielka porazka nadajaca sie calkowicie do wymiany,nie wiem jakie zadanie mial kierowca ogladajacy filmy ale wiem jak kierowcy sie zachowuja nie zwracajac uwagi na bezpieczenstwo jazdy bo albo rozmawiaja przez komorke alkbo z kims kto przy nim stoi co jest niedopuszczalne.Malo tego w linii nr.19 zdarzylo sie przez dluzszy czas ze jakas Pani siedziala sobie w kabinie u kierowcy na desce rozdzielczej.no coz jaka mać taka nać.
Ojej
Ojej 13.04.2019, 09:49
Straszne rzeczy, ojej
Precz wscibskim
Precz wscibskim 11.04.2019, 15:22
Normalnie sensacja rewelacja, niektórzy ludzie to jednak nie mają co robić, aby tylko dokopać, a ten kto to wysłał to już wogóle. Jak się czegoś do końca nie wie to się nie smaruje na kogoś.
Onaaaa
Onaaaa 11.04.2019, 12:54
Tylko wszedzie szukacie sensacji....
Onr
Onr 10.04.2019, 21:08
Te autobusy są niebezpieczne, ZKM nie dba bezpieczeństwo pasażerów.
Kierowcy nie mają bezpiecznych wozów i na własną odpowiedzialność prowadzą przestarzałe wozy. A dokładnie z tej firmy która widnieje na załączonym zdjęciu.
Prawa pracowników jest łamane, ponadto kierowcy spędzają w pracy ponad normę czasu w autobusie gdzie kodeks pracy jasno mówi...
Szkoda więcej pisać...
Old
Old 10.04.2019, 20:39
W następnym tygodniu będą państwo mieli okazję zobaczyć jak pracownik zkm wymienia koło podczas jazdy.
OLO
OLO 10.04.2019, 20:08
Kierowca przeprowadza diagnostykę, dobre. Niech jedzie na warsztat a nie z pasażerami po mieście robi coś co chyba do niego nie należy. ZKM powinien bardziej przyjrzeć się pracy kierowców, rozkładów jazdy, stan techniczny niektórych pojazdów też pozostawia wiele do życzenia. Najlepsza jest pani często prowadząca 13 lub 17. Albo telefon przy uchu, albo kanapka w ręce ale obowiązkowo zawsze jakaś koleżanka przy boku umilająca pracę rozmową.
Klient
Klient 10.04.2019, 16:47
Co za bezmyslna baba sama siedzi w biedronce na kasie i filmy oglada
Patriota
Patriota 10.04.2019, 14:37
Jak tam źle jest w Elblągu to nie wracać.
Pokorny
Pokorny 10.04.2019, 12:39
Kiedyś na dworcu w Malborku kupiłem bilet do Elbląga .Byłem zszokowany zachowaniem Kasjerki. Przeklinała, bo nie miałem drobnych .Tak samo się zachował kierowca autobusu w Elblągu . W UK jestem od 15 lat i nigdy nie , w żadnym sklepie etc.,nie doświadczyłem czegoś podobnego.
Jjj
Jjj 10.04.2019, 14:10
Kierowca autobusu nie ma czasu na wydawanie z 20 złotych lub z 50zl
Slav
Slav 10.04.2019, 13:07
W uk jak nie ma reszty to kierowca nie sprzedaje biletu. I twierdzi ze nie jest bankiem..
Klop
Klop 10.04.2019, 22:05
I nie jedziesz jak biletu nie masz
Krzysztof 333
Krzysztof 333 10.04.2019, 12:28
To jest patologiczna komunikacja miejska w Elblągu. Kierowca sprzedaje bilety, prowadzi autobus i kilka razy dziennie wykasowuje błędy laptopem bo autobus nie chce jechać. Szczęście gdy błąd pojawi się na pętli, wielki wstyd gdy podczas jazdy.
W Arrivie jeżdżą bardzo wolno, silniki aż podskakują od tych wolnych obrotów. Oszczędzają paliwo bo za każdy zaoszczędzony litr kilka zlotych premii. A przy pensji 1800zl 1900zl nie ma wyjścia trzeba pyrkać.

Dwudziesty pierwszy wiek.
sdc
sdc 10.04.2019, 12:23
w takim razie jeśli ten komp służy do diagnostyki lub do kasowania błędów to jakiś powód podpięcia kompa musi być, w sensie, że z pojazdem coś się dzieje- to dlaczego diagnostyka odbywa się w trakcie wożenia pasażerów po mieście.
Axlrose
Axlrose 10.04.2019, 12:19
Ta jak można takie bzdury wypisywać.... A widziała że filmy ogląda?
Ktm
Ktm 10.04.2019, 12:01
Pracuje jako kierowca w tej firmie i miałem przyjemność korzystać z tego laptopa to jest do kasowania błędów. Także następnym razem ktoś kto pisze do redakcji niech najpierw sprawdzi z czego korzysta kierowca. Pozdrawiam tego idiote
pasiek
pasiek 11.04.2019, 17:01
Zajmij sie bezpieczenstwem jazdy a nie kasowaniem bledow od tego jest petla.
Hmm..2
Hmm..2 10.04.2019, 13:50
Ktm- to gratuluję głupoty!! Rób tak dalej.Wozisz ludzi !! Ciołku!!
aaa
aaa 10.04.2019, 11:30
Matko świeta tak to jest jak ktos nie ma pojecia o danej pracy i pisze bzdury do redakcji. Przeciez to niedorzeczne żeby kierowca filmy ogladal podczas jazdy
Robocop
Robocop 10.04.2019, 10:55
Ten kto się zna to od razu pozna że kabel który podpięty jest do urządzenia służy do diagnostyki pojazdu.
cotopocoto
cotopocoto 10.04.2019, 10:42
pewnie se nowy sezon gry o tron oglądał zostawcie chłopa

Pozostałe