Braniewo: Nawet policjanci byli zaskoczeni

  • 05.04.2019, 14:26
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Braniewo: Nawet policjanci byli zaskoczeni fot. Łukasz Nosarzewski/Ilustracja do tekstu
W dość nietypowy sposób zakończyła się pewna kontrola drogowa na terenie powiatu braniewskiego. Najpierw funkcjonariusze zatrzymali młodego kierowcę, którego podejrzewali o jazdę pod wpływem narkotyków. Kiedy czynności trwały, w oznakowany radiowóz uderzył nagle inny kierowca... będący pod wpływem alkoholu.

 

Wczoraj (04.04.2019) około godziny 11.00 kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami braniewskiej „drogówki” zatrzymali nadjeżdżające auto. Policjanci podejrzewali, że za kierownicą samochodu siedzi mężczyzna, który może znajdować się pod wpływem narkotyków.

Po chwili funkcjonariusze przystąpili do kontroli, w trakcie której młody kierowca zachowywał się nerwowo. Przeszukując auto kryminalni zabezpieczyli niewielkie ilości amfetaminy.

Mężczyźnie pobrano krew do badań. Jeśli dalsze analizy potwierdzą, że kierowca w chwili zatrzymania był pod wpływem narkotyków, to usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, za co może mu grozić kara do 2 lat więzienia.

Kiedy policjanci wykonywali czynności z kierowcą, w pewnym momencie funkcjonariusz znajdujący się w pojeździe służbowym poczuł uderzenie. Okazało się, że w tylne drzwi radiowozu uderzył lusterkiem inny samochód, prowadzony przez 63-latka.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że jechał znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Wkrótce odpowie przed sądem.

Źródło: Policja w Braniewie

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Borsuk
Borsuk 06.04.2019, 20:42
No jak widać kontrole nie służą :D I ktoś w Yanosiku ich nie zauważył wybitnie

Pozostałe