Elbląg: Wnuczek sam się zgłosił na policję... coś mu nie pasowało

  • 04.04.2019, 13:09
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Elbląg: Wnuczek sam się zgłosił na policję... coś mu nie pasowało fot. KMP Elbląg
Do Komendy Miejskiej Policji zgłosił się mężczyzna odbierający pieniądze od starszych osób na terenie Elbląga. Miał pracować jako kurier firmy protetycznej. Po kilku dniach zorientował się że może być wykorzystywany przez oszustów.

 

Mężczyzna znalazł ogłoszenie w internecie. Firma protetyczna poszukiwała osoby, która miałaby odbierać przesyłki od osób korzystających z usług protetyka. Przesyłka to nic innego jak zaliczka na wykonanie protezy zębowej. Tyle legendy… W taki sposób sprawcy zakamuflowali swoją działalność. Poszukiwali osoby lub osób z autem, które będą w stanie pojechać na wskazaniu adres i odebrać pieniądze. Z ogłoszenia skorzystał pewien mężczyzna, który odebrał dwie takie „paczki”. Gdy na drugi dzień czytał w elbląskich mediach informację o starszej kobiecie oszukanej metodą „na wnuczka” na kwotę 3 tysięcy złotych skojarzył, że to on mógł odbierać te pieniądze.

Zgłosił się na policję i opowiedział o swoich wątpliwościach. Okazało się, że nie wszystkie pieniądze trafiły do oszustów. Policjanci zabezpieczyli przekazy w taki sposób by nie można było wypłacić pieniędzy. Odzyskano w ten sposób na tę chwilę ponad 4000 zł.

Informujemy o tym, aby wskazać sposób działania sprawców. Aby chronić siebie szukają oni osoby, która chce po prostu pracować i nie wie o całym procederze. W policyjnym żargonie jest to tzw. odbierak lub kurier. Pozyskana w ten sposób osoba nie wie, że ma do czynienia z oszustami. Gdy się orientuje jest już zwykle za późno.

Przeglądając ogłoszenia w poszukiwaniu pracy pamiętajmy o tym, że oszuści chcą zakamuflować swoją działalność. Jeżeli mamy podejrzenia, że coś jest nie tak skontaktujmy się z Policją. Uchroni to nas od kłopotów i bycia częścią przestępczego procederu.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

viciu
viciu 05.04.2019, 13:05
"Policjanci zabezpieczyli przekazy w taki sposób by nie można było wypłacić pieniędzy." czy ktoś może mi to przetłumaczyć o co chodzi?
muzyk64
muzyk64 04.04.2019, 13:47
To co sie obecnie dzieje to jakas paranoja .Oszuści ,bandyci ,zlodzieje na każdym kroku .. Wymiar Sprawiedliwości bezradny .. umazanie spraw to teraz popularna metoda ..komu sie chce scigac gościa ktory rąbną ci kase np.z konta bankowego .. Bezkarni tyle w tym temacie ..
ELBLĄŻANKA
ELBLĄŻANKA 04.04.2019, 13:29
Nie tylko tak działają ,ostatnio dowiedziałam się że Mężczyzna i kobieta
która wmówiła po ukraińsku ,odwiedziła sąsiadkę pod pretekstem że przyszli do mnie ,ale mnie nie było to weszli do niej wypytywali się czy sama mieszka jak również powiedzieli ze jestem miłą osobą ,,pot pretekstem rozmienienia 200 zł ,pozbyła się 2000 zł Nadmieniam ze ja tych osób nie znam jak twierdzili WIĘC PROSZĘ I NA TAKIE SYTUACJE UWAŻAĆ

Pozostałe