Czy motocyklista może jeździć na jednym kole? Rozmawiamy z Naczelnikiem Drogówki w Elblągu

  • 04.04.2019, 09:38 (aktualizacja 04.04.2019, 10:02)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Czy motocyklista może jeździć na jednym kole? Rozmawiamy z Naczelnikiem Drogówki w Elblągu fot. KMP Elbląg/Ilustracja do tekstu
Zaczyna się sezon motocyklowy, co motocyklista może robić na drodze, a czego nie? O tym rozmawialiśmy z komisarzem Tomaszem Krawcewiczem, Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

Czy motocyklista może jeździć na jednym kole?

- " Przepisy nie zabraniają jazdy na jednym kole, natomiast doświadczenie życiowe  i moje jako motocyklisty i wielu motocyklistów pokazuje, że jazda na jednym kole jest niebezpieczna. Zdaję sobie sprawę, że taka jazda, gdzie ktoś potrafi już dobrze jeździć na jednym kole wzbudza powszechny aplauz, ale w sytuacji kiedy dochodzi do jakiegoś przewrócenia to z tego aplauzu robi się śmieszne widowisko. Dopóki to jest śmieszne widowisko, to w cudzysłowie  karę ponosi tylko motocyklista, który narobił sobie bałaganu w motocyklu, czy otarcia kombinezonu. Natomiast w sytuacji kiedy dochodzi do jakiegoś zdarzenia drogowego, no to mamy już poważne konsekwencje z tego tytułu. Możemy wówczas zatrzymać prawo jazdy"

- mówi w "Rozmowie Dnia" komisarz Tomasz Krawcewicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Cała rozmowa z komisarzem Tomaszem Krawcewiczem, poniżej:

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 05.04.2019, 10:50
Rozsądniejszym rozwiązaniem jest wprowadzenie absolutnego zakazu ! Tak , to tylko jest otwarta furtka do zagrożeń na drodze.
Cyrkowiec
Cyrkowiec 04.04.2019, 19:51
Czy przepisy też nie zabraniają jazdy samochodem na 2 bocznych kołach jeśli ktoś potrafi?
edek
edek 04.04.2019, 15:21
proponuje sie wziac za predkosc w Kamienniku Wielkin sklady 15/20 ton pedza w zabudowanym bo o 16 fajrant, pytanie gdzie wy jestescie?
fjjgjjg
fjjgjjg 04.04.2019, 12:41
Na starej siódemce do Gdańska ostatnio szaleli na motorach.
Gość
Gość 04.04.2019, 13:23
O matko i co teraz ?! Hehe
Ax
Ax 04.04.2019, 10:18
Znałem paru gości w Elblagu, którzy jeździli na jednym kole motocyklami. Umieli bardzo dobrze i widowiskowo jeździć - 2 z nich to byli policjanci, a jeździli bynajmniej nie na torach wyścigowych, ale z reguły na mało albo wręcz wcale uczęszczanych drogach.

Pozostałe