17-latek uciekał przed policją kradzionym samochodem, potem na piechotę!

  • 10.12.2018, 17:00 (aktualizacja 10.12.2018, 17:03)
  • Łukasz Nosarzewski
17-latek uciekał przed policją kradzionym samochodem, potem na piechotę! fot. Łukasz Nosarzewski
Dziś, 10 grudnia po godzinie 15.00 samochód marki Toyota na ulicy Nowowiejskiej nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej, doszło do pościgu.

Drogówka po krótkim pościgu zatrzymała pojazd na ulicy Traugutta, „kierowcy” jednak zapału nie brakowało i postanowił uciekać dalej… tym razem na piechotę, ale i ta próba się nie udała.

Jak powiedział w rozmowie z nami komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zatrzymany „kierowca” ma 17 lat i nie ma uprawnień do kierowania pojazdem.

Jak się dowiadujemy samochód najprawdopodobniej pochodził z kradzieży, 17-latek może więc odpowiedzieć nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę bez prawa jazdy ale również za kradzież.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Do tematu powrócimy jutro.

Łukasz Nosarzewski

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darcioryj
Darcioryj 11.07.2019, 19:47
Tylko że tam nie było samej drogówki ale była tam też osoba z żandarmerii wojskowej

Pozostałe