Znaleziono 17 pocisków artyleryjskich i 3 granaty moździerzowe

  • 28.03.2019, 12:46
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Znaleziono 17 pocisków artyleryjskich i 3 granaty moździerzowe fot. policja
Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności oraz powiadomić odpowiednie służby.

 

Wczoraj (27.03.19) oficer dyżurny lidzbarskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchów na terenie leśnym miejscowości Wojciechowo w gminie Orneta. Na miejsce został skierowany ornecki patrol interwencyjny wraz z policjantem z rozpoznania minersko – pirotechnicznego. Jak się okazało mieszkaniec gminy znalazł w kilku miejscach w lesie 20 niewybuchów. Policyjny pirotechnik potwierdził, że znalezisko to 17 pocisków artyleryjskich i 3 granaty moździerzowe, produkcji niemieckiej pochodzące z czasów II wojny światowej.

Do czasu podjęcia niewybuchów przez saperów z jednostki wojskowej z Lidzbarka Warmińskiego, mundurowi zabezpieczają miejsca znalezionych niewybuchów.

Przypominamy!

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, czy przenosić! W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuch trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję bądź inne służby.

Źródło: Policja w Lidzbarku

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe