Prezydent nie zamknie nam ust

  • 26.03.2019, 16:36 (aktualizacja 26.03.2019, 17:01)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Prezydent nie zamknie nam ust fot. Truso.tv
"Prezydent nie zamknie nam ust" - takimi słowami rozpoczął dzisiejszą konferencją prasową klubu radnych PiS w Elblągu radny Marek Pruszak.

 

"Prezydent Elbląga wytoczył ostatnio procesy sądowe dwóm radnym PiS, nie chcemy wkraczać w kompetencje Sądu i oceniać w żaden sposób, ale najpierw trzeba rozmawiać , być otwartym na dialog i słuchać się wzajemnie. Jako radni mamy prawo do kontrolowania prac prezydenta, inwestycji miejskich, mamy prawo do oceny, krytyki i do zadawania pytań , interesowania się ważnymi sprawami, które są przecież realizowane za pieniądze publiczne, czy dotyczy to Góry Chrobrego, czy wiaduktu. Na pewno nie damy sobie zamknąć ust i zastraszyć się sprawami sądowymi, będziemy nadal dokładnie analizować inwestycje miejskie, będziemy zadawać pytania i oceniać"

- przekonywał podczas dzisiejszej konferencji prasowej radny Marek Pruszak.

Przewodniczący klubu radnych PiS Janusz Hajdukowski zwrócił uwagę na to, że nikt z władzy miasta nie interesuje się rozbudową portu, który jest kluczowy w kontekście inwestycji Przekopu Mierzei Wiślanej. 

Z kolei radny Rafał Traks odniósł się do Góry Chrobrego:

"Mamy końcówkę marca , my do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnej analizy od Pana Prezydenta odnośnie Góry Chrobrego, dalej nie wiemy co Prezydent miał przejąć, w jaki sposób i za ile. W przekazach medialnych słyszymy tylko, że teren ma zostać oddany MOSiR-owi - za ile ? Nadal nic nie wiadomo. Jak mamy jako radni podjąć odpowiedzialną decyzję? To nie jest kilka złotych, to są miliony złotych, na które składają się mieszkańcy naszego miasta"

- mówił radny Rafał Traks.

Całą dzisiejszą konferencję prasową klubu radnych PiS w Elblągu można obejrzeć poniżej:

Łukasz Nosarzewski

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

biu
biu 27.03.2019, 09:50
OOO patrzajta, przebudzili się, a od lat siedzą i pier.d.z.ą w stłki, żenada
Elblaski wyborca
Elblaski wyborca 26.03.2019, 22:24
Co ten prezydent sobie wyobraża?!

Pozostałe