Trwa budowa na obwodnicy Trójmiasta. Znamy termin oddania dróg!

  • 25.03.2019, 20:35 (aktualizacja 25.03.2019, 20:45)
  • www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych
Trwa budowa na obwodnicy Trójmiasta. Znamy termin oddania dróg! fot. GDDKiA
Droga ekspresowa S6 jest bardzo ważna dla osób poruszających się po polskim wybrzeżu. Zaś droga S11 połączy środkowe wybrzeże z Wielkopolską i dalej Śląskiem

 

Odcinek drogi S6 Goleniów (Szczecin) – Koszalin, jest planowany do udostępnienia kierowcom jeszcze w tym roku. To jedna z największych inwestycji drogowych w skali kraju o łącznej wartości 3,89 mld zł.
 
Do 2021 r. potrwa budowa S6 w województwie pomorskim na odcinku od obwodnicy Trójmiasta do Bożegopola Wielkiego. Trasa o długości blisko 41 kilometrów została podzielona na trzy odcinki realizacyjne: Bożepole Wielkie – Luzino, Luzino – Szemud, Szemud - Gdynia Wielki Kack. Wartość prowadzonych prac to niemal 1,5 mld zł.  
 
Ponadto, na początku marca 2019 r. zostały ogłoszone przetargi na realizację odcinków S11 od Koszalina do Bobolic, których ukończenie jest planowane w 2023 roku. W 2019 roku będzie gotowa obwodnica Szczecinka w ciągu S11.

- Dzięki tym inwestycjom obszar pomiędzy Szczecinem i Gdańskiem, który na mapie kraju pozbawiony był dotychczas jakichkolwiek tras szybkiego ruchu, wreszcie zyska dobrej jakości połączenia drogowe

- dodał minister A. Adamczyk.

W kolejnych latach planowana jest realizacja kolejnych odcinków S6 i S11. Prace nad dokumentacją środowiskową są prowadzone także dla S11 w Wielkopolsce.   

Odcinek drogi ekspresowej S6 między Sianowem (Koszalinem) a Bożympolem Wielkim (początkiem Trasy Kaszubskiej) oraz Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta zostaną zrealizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

- Przetarg na realizację Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta zostanie ogłoszony w czerwcu bieżącego roku

- poinformował minister A. Adamczyk.
 

Realizacja S6 przyspiesza

Minister Andrzej Adamczyk zatwierdził aneks do programu inwestycji dla budowy drogi ekspresowej S6 Sianów (Koszalin) - Słupsk. Dzięki temu nie będzie konieczności powtarzania procedury pozyskiwania decyzji środowiskowej dla tego odcinka.

- Droga ekspresowa S6 jest trasą integrującą Pomorze. Dlatego podjąłem decyzję o przeznaczeniu dodatkowych 123 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej oraz nabycie gruntów pod budowę jej kolejnego odcinka: od obwodnicy Koszalina i Sianowa do Słupska

– dodał minister A. Adamczyk.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

www.expresselblag.pl | wiadomości i informacje z Elbląga | dodaj portal do ulubionych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe