Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Żołnierze i pojazdy wojskowe na drogach od soboty. Ważny komunikat dla mieszkańców

W związku z realizacją ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. „OGNISTA BURZA-26”, prowadzonego na terenie stałego rejonu odpowiedzialności 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, informujemy mieszkańców o możliwości wystąpienia wzmożonego ruchu wojskowego.
  • Źródło: 4W-MBOT
Żołnierze i pojazdy wojskowe na drogach od soboty. Ważny komunikat dla mieszkańców
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

W czasie trwania ćwiczenia w przestrzeni publicznej oraz na drogach mogą być widoczni żołnierze i pojazdy wojskowe wykonujące zadania szkoleniowe. Działania te mają charakter wyłącznie ćwiczebny i  są elementem planowego procesu szkolenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie spokoju oraz świadomość, że zwiększona obecność wojska w regionie nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.Jednocześnie zwracamy się z prośbą o:

  • niepublikowanie zdjęć i nagrań przedstawiających żołnierzy, pojazdy wojskowe oraz elementy infrastruktury wykorzystywanej podczas ćwiczenia;
  • nieudostępnianie informacji dotyczących lokalizacji, tras przejazdu i miejsc stacjonowania wojsk;
  • zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu.

Ćwiczenia odbędą się od 13 do 19 czerwca na terenie powiatu elbląskiego,  braniewskiego, bartoszyckiego i lidzbarskiego.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama